ANKARA HABERLERİ

Heyelan mağduruna hırsızlık şoku

Oğuz DEMİR
27.02.2016 - 15:38Son Güncelleme :

Dikmen Akpınar Mahallesi’nde meydana gelen heyelan sonucu zor günler geçiren Çağrı Apartmanı sakinleri bu kez hırsızlık kurbanı oldu. Yıkılma riski bulunan ve uzun süredir boş kalan bina soyuldu.

Oğuz DEMİR

Ankara’da 2011’de meydana gelen heyelan sonucu 8 apartmanın zarar gördüğü bir apartmanın yıkıldığı, tahliye kararı nedeniyle bör bölümü boşaltılan Akpınar, hırsızlık kurbanı oldu. vatandaşı mağdur etti. Riskli binalar arasında bulunan ve tahliye edildiği için boş bekletilen 10 numaralı Çağrı Apartmanı hırsızlar tarafından soyuldu. Binada yıllardır kimsenin yaşamamasını fırsat bilen hırsızlar, 9 daireli binaya ellerini kollarını sallayarak girdi. Kalorifer peteğinden kombiye, aspiratörden klozete, mutfak dolaplarına kadar birçok yapı malzemesini çalan hırsızlar kayıplara karıştı. Hırsızlık olaylarının daha önce de meydana geldiğini kaydeden bina sakinlerinden Çetin Cürül, “Birkaç kapı, pencere götürmüşlerdi. Ama şimdi tüm dairelerde ne var ne yok hepsini çalmışlar” dedi. Kendi dairesinde 30 ila 50 bin TL arasında malzeme çalındığını aktaran Cürül şunları söyledi: 

BİNAYI TALAN ETTİLER

“Heyelan oldu mağdur olduk, hırsızlık oldu yine mağdur olduk. Başkent’in ortasında mağduriyetimizi gören yok. Binamız hırsızların mekanı oldu. Kapıları, kombileri, kalorifer petekleri, aspiratörleri, dolapları, klozetleri evde ne var ne yok çaldılar. 9 dairenin hepsine girmişler, binayı talan ettiler. Bir gecelik iş değil bu. Binamız zaten tahliye edildiği için uzun süredir boştu. Düzenli olarak girip çıkmışlar. Polis geldi parmak izi aldı. Zaten 5 yıldır çözüm bulunamayan problemimizin mağduriyeti bize fazlasıyla yetiyordu. Bir de hırsızlık şoku yaşıyoruz.

KİMSE BİZİMLE İLGİLENMEDİ

Evlerimiz bomboş bekliyor, mağduriyetimiz ise devam ediyor. Çalmadığımız kapı kalmadı, sesimizi kimselere duyuramadık, muhatap bulamadık. Bizim işimizi kimse çözmedi. Sadece hakkımızı istiyoruz fakat kimse bizimle ilgilenmiyor. Bize kira yardımı yapmıyorlar, yer göstermiyorlar. Suriyelilere sahip çıkılıyor, bize kimse sahip çıkmıyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu sesimizi duysun, mağduriyetimizi çözmelerini bekliyoruz.”

OTURAMADIK KREDİSİNİ ÖDÜYORUZ

Bina sakinlerinden Hasan Yurdusever de hırsızlık şokunu üzerinden atamazken, “Bu daireyi yaklaşık 150 bin TL vererek almıştım. Heyelan tehlikesi oldu, oturamadığımız evin kredisini ödüyoruz. Diğer taraftan da kiracıyım ve o evin de kirasını ödüyorum. Bir de bu hırsızlık olayı ile evin içinden yaklaşık 30 bin TL’lik malzemeler çalındı. Zarar üstüne zarar ettik. Sesimizi duyan kimse yok” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Heyelan mağduruna hırsızlık şoku hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 15 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Heyelan mağduruna hırsızlık şoku haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı