ANTALYA HABERLERİ

Heyelan bölgesine konteyner ev

DHA
29.03.2017 - 18:12Son Güncelleme :
DHA

 

KUMLUCA, (DHA) - ANTALYA'nın Kumluca İlçesi'nde iki hafta önce meydana gelen heyelanda evleri zarar gören vatandaşa Büyükşehir Belediyesi tarafından konteyner ev gönderildi.

Kumluca'ya bağlı Büyükalan Mahallesi'nde iki hafta önce meydana gelen heyelanın yaraları sarılmaya çalışılıyor. Mahallenin üst kısmında bulunan ve heyelana neden olduğu ileri sürülen yeşil gölde ise Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından su boşaltma çalışması yapıldı. Heyelanda evleri zarar görenler için güvenli bir bölgeye yerleştirilmek üzere Büyükşehir Belediyesi tarafından konteyner ev gönderildi.

Büyükşehir Belediyesi Kumluca Koordinatörü Yusuf Evran, bölgede heyelanın ilk baştaki gibi olmasa da devam ettiğini söyledi. Heyelanda evleri zarar gören vatandaş için gönderilen 6 konteynerin güvenli bölgelere yerleştirildiğini aktaran Evran, zarar gören evlerde oturanlar için Büyükşehir Belediyesi ve kaymakamlık olarak gerekli tüm yardımların yapıldığını belirtti.

Evran, "Büyükalan Mahallesi'ndeki heyelan bölgesinde öncelikle evleri zarar gören vatandaşımız için konteyner ev temin ettik ve güvenli bölgeye yerleştirdik. Vatandaşımızın diğer ihtiyaçları da yine Büyükşehir Belediyemiz ve kaymakamlık tarafından karşılanıyor. Heyelana neden olduğunu düşündüğümüz gölette ise su boşaltım çalışmalarımız devam ediyor. Bundan sonraki süreçte, zeminin oturmasını bekleyeceğiz ve heyelanın verdiği zararları ortadan kaldırmak için çalışacağız" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Heyelan bölgesine konteyner ev hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 18 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Heyelan bölgesine konteyner ev haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı