« Hürriyet.com.tr
MENÜ

“Heyecanla sonucu bekliyorum, umarım seçilirim”

Milli okçu Gizem Girişmen, Uluslararası Paralimpik Komitesi Spor Konseyi'ne aday gösterilen ilk Türk sporcu oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Olimpiyat Köyü'nde açıklama yapan Gizem Girişmen, “Spor Konseyi'ne aday gösterildim. Oyunlar boyunca köydeki bütün sporcular oy kullanacaklar. En fazla oy alan 6 sporcu bu konseye seçilecek. Heyecanla sonucu bekliyorum, umarım seçilirim” dedi.

Seçilmesi halinde konseyde Türkiye'yi ve paralimpik hareketi en iyi şekilde temsil edeceğini belirten milli sporcu, sonucun 7 Eylül'de belli olacağını kaydetti.

TÜRK BAYRAĞI GİZEM'İN ELLERİNDE

Konseyi 6 yaz oyunlarından, 3 de kış oyunlarından seçilecek sporcuların oluşturduğunu anlatan Girişmen, daha sonra konseyin kendi içinde başkanını belirleyeceğini ifade etti.

AÇILIŞ TÖRENİNDEN FOTOĞRAFLAR -FOTO GALERİ

“Kendimi iyi hissediyorum”

Paralimpik Oyunları'yla ilgili de değerlendirmede bulunan Gizem Girişmen, “Kendimi iyi hissediyorum. Bu yıl gerçekten çok çalıştık. Formumuz iyi durumda” dedi.

Pekin 2008'de altın madalya kazanan milli okçu, “Bizler performans sporcularıyız. Umarım performansımızı yansıtabiliriz yarışma gününde. Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bütün yıl boyunca eksik bir çalışmamız olmadı, her şeyi tam yaparak buraya geldik. Umarım sonuç hem bireysel hem de takım dalında çok güzel olur” ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler