« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Heyecan fırtınası

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yükselme Grubu'nu Birinci Lig ateşi sardı.

Sezonun son haftalarına girilirken, İkinci Lig Yükselme Grubu'ndaki yarış kıran kırana sürüyor. İlk iki için mücadele eden ekiplerin yanı sıra ilk beşe girip terfi maçlarına katılmak isteyen ekipler de son kozlarını oynuyor.

Y.YOZGAT

Kalpar: Tur atacağız

Yozgatspor'un teknik direktörü Hüseyin Kalpar, ‘‘Biz Konya Endüstri maçını kazanır. Diyarbakır Rize'de, Siirt de Kayseri'de kaybederse şampiyonluk turu atacağız’’ dedi.

K.KONYA

Biyediç: Hedef ilk iki

KOMBASSAN

Konyaspor Teknik Direktörü Nejat Biyediç, ilk ikide yer almak için ligin son dakikasına kadar mücadele edeceklerini söyledi.

DİYARBAKIR

Demirbakan:Avantajlıyız

DİYARBAKIRSPOR Teknik Direktörü Coşkun Demirbakan, ‘‘Diyarbakırspor, Birinci Lig'e yakışan bir ekip. Takımımın bu mücadeleyi kazanacağına inanıyorum.’’

Tüm maçlar aynı anda

İkinci Lig Yükselme Grubu'nda 16. hafta maçlarının tamamı bugün oynanıyor. Karşılaşmaların tümü saat 17.00'de başlayacak. Birinci Lig'e çıkma mücadelesi veren ekipler bugün yine birbirinden zorlu karşılaşmalarda üç puan alıp kendilerine avantaj sağlamayı hedefliyor.

Lider, Konya'da

Yükselme Grubu'nda 30 puanlı lider Yozgatspor, Konya deplasmanında Konya Endüstri ile karşı karşıya gelecek. Geçen hafta Diyarbakırspor maçına çıkmayan Konya Endüstri, ilk 5 iddiasını hala sürdüren ekiplerden. Yozgat'ın takipçisi Siirt Jetpa ise iddiası kalmayan Kayserispor'a konuk olacak.

İlk 5 mücadelesi

Liderle arasındaki fark 7 puana çıkan ekiplerden K. Konya, İzmirspor'la deplasmanda, Ç.Rize ise Diyarbakır ile sahasında oynayacak. Maç eksiği bulunan Diyarbakır da 23 puanlı ekiplerden. İlk 5 arasında kalma iddiasını sürdüren bir başka ekip Ç.Dardanel de İstanbul'da Sarıyer ile karşı karşıya gelecek.

KIRAN KIRANA YARIŞ

Yükselme Grubu'nda 16'ncı hafta maçları bugün oynanacak. İlk ikiye girip direkt Birinci Lig'e çıkma ve ilk beş arasına girme mücadelesi kıran kırana sürüyor. Mutlu sona en yakın ekip olan Yimpaş Yozgatspor, bugün deplasmanda Konya Endüstrispor ile karşı karşıya gelecek. Bir maç eksiği bulunan konya Endüstrispor, zayıf da olsa ilk beşe girme iddiasını sürdürüyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz