Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hey yedek diye bağırınca

Hollanda basını, Manchester United forması giyen Depay’ın, Van Persie’ye “Hey yedek” diye seslendiğini ve ikilinin birbirinin üzerine yürüdüğünü yazdı. Teknik direktör Danny Blind de, bu tartışmayı doğruladı.

KORAY DURKAL
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE’de teknik direktör Vitor Pereira ile sıkıntılar yaşayan ve ara ara yedek kaldığı için morali bozuk olan Robin van Persie, Hollanda Milli Takımı’nda da agresif tavırları ile dikkat çekti. EURO 2016 elemeleri kapsamında milli takıma giden Van Persie, Manchester United’ın yıldızı Memphis Depay’la tartışma yaşadı.
Hollanda basını haberlerde, “Memphis Depay’ın bir sözü Robin van Persie’nin adeta çileden çıkmasına neden oldu” ifadelerini kullandı.

TARTIŞMA TATLIYA BAĞLANDI

İKİLİNİN birbirinin üzerine yürüdüğü yazılan haberde, Depay’ın antrenman sırasındaki bir pozisyonda pas atmamasına sinirlenen Van Persie’ye, “Hey yedek” diye seslenmesinin sinirleri gerdiği belirtildi. Kazakistan maçında yedek kalan Van Persie, takım arkadaşının üzerine yürürken, olayı çevredeki diğer futbolcular yatıştırdı.
İki futbolcunun idman sonrası olayı tatlıya bağladığı, aralarında herhangi bir sıkıntı kalmadığı dile getirildi.

Olay yaşandı ve kapandı

HOLLANDA Teknik Direktörü Danny Blind, Van Persie ile Depay arasındaki tartışmayı doğruladı. Blind, “Oyuncular zaman zaman farklı düşünebiliyor. İdmanda da bu tip bir anlaşmazlık yüzünden böyle bir olay yaşandı, konuşuldu ve kapandı. Bu durumun benim Robin van Persie’yi yedek bırakmamla bir alakası yok” dedi.


İlişkili Haberler