« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hey gidi Malatyaspor!

Malatyaspor Kulübü Başkanı Mustafa Korkmaz, 2005-2006 sezonunda sözleşmesi feshedilen ve alacakları ödenmeyen Jiri Masek'in UEFA'ya açtığı dava sonucunda 6 puanlarının silindiğini bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bölgesel Amatör Lig 4. grupta mücadele eden Malatyaspor'un kulüp başkanı Mustafa Korkmaz, yaptığı yazılı açıklamada, 2005-2006 sezonunda sözleşmesi feshedilerek ülkesine gönderilen ve alacakları ödenmeyen Çek oyuncu Jiri Masek'in UEFA'ya açtığı dava sonucunda, takımın 6 puanının silinerek cezalandırıldığını belirtti. 

O zamanki yöneticilerin davanın takibini yapmamaları nedeniyle böyle bir ceza ile karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Korkmaz, grupta oynadığı 2 maçta 2 beraberlik elde ederek 2 puan toplayan takımın, 6 puan silme cezası ile eksi 4 puana gerilediğini kaydetti.
Bölgesel Amatör Lig'den Spor Toto 3. Lige çıkmayı hedeflerken böyle bir cezaya maruz kalmalarının tüm planlarını alt üst ettiğini vurgulayan Korkmaz, “Çok büyük çaba harcayarak tekrar profesyonel lige çıkma hesapları yaparken, Malatyaspor'a verilen bu ceza hepimizi hayal kırıklığına uğrattı. Geçmiş dönemlerde yönetimlerin bilinçsizce yaptığı hataların cezasını kulüpler çekmemeli. O hatanın cezasını ihmali olanlar ödemelidir. Malatyaspor'u bu duruma düşürenlerden tarih bir gün mutlaka hesap soracaktır” ifadelerini kullandı.
Korkmaz, bu olumsuz durumlardan kenetlenerek kurtulabileceklerini belirterek, camianın el ele vermesi gerektiğini ifade etti.

Süper Lig'den 2005-2006 sezonunda düşen Malatyaspor, eski futbolculara olan borçlar nedeniyle profesyonel liglerde transfer yapamamış; genç futbolcularla mücadele etmek zorunda kalan takım, Bölgesel Amatör Lige kadar gerilemişti.

Grupta bu sezon oynadığı 2 maçta 2 puan toplayan Malatya ekibi, bu ceza ile eksi 4 puanla son sırada yer alıyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz