Gündem Haberleri

  Hesap uzmanıyım, Erdoğan sınavına dahi giremez

  Işıl ARSLAN - Süheyla GÖZDERELİLER / DHA
  12.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yalova ve Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’nde konuşan Kılıçdaroğlu, AK Parti iktidarının icraatlarını ve Başbakan Erdoğan’ı eleştirdi. Kılıçdaroğlu’nun sözü zaman zaman “Başbakan Kemal” sloganlarıyla kesildi. Başbakan Erdoğan’ın kendisi için “Çırak” dediğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

  - Bir, çırak olmak ayıp bir şey değil. İki, benim mesleğim hesap uzmanlığı. Onun girmeye dahi cesaret edemeyeceği sınava girip, binlerce kişi arasından seçilen bir kişiyim. Cesaret edip dahi o sınava giremez. Ben hesap uzmanlığı yaptım. Gidin komşularınıza sorun; ’Hesap uzmanlığı nedir’ diye. Size ’Dürüst, çalışkan insanların binlerce kişi arasından seçilen insanların mesleğidir’ diyecekler. Herkesin, ama herkesin onur duyacağı bir meslektir. Ben severim, şeref duyarım hesap uzmanı olduğum için. Hesap adamıyım ben. Bu insanların karınlarının nasıl doyurulacağını bilirim. Niye ’600 TL’, niye ’1250 TL’ diyorum? Çünkü hesabını kitabını kuruşuna kadar yaptım. Hesapladım, açığım 7 milyar TL. 7 milyar TL nedir biliyor musunuz? Tüm devletin yani kamu harcamalarının yüzde 1.7’si. 100 liradan 2 lirasını yoksul insana ayıracaksınız. Zaten 2 lirayı yoksulluk bitsin diye ayırmıyorsa zaten o yönetime ben girmem. O yönetime Recep girer. Ben, hesabı kitabını yapar ondan sonra konuşurum.

  - İktidara geldiğimizde askerlik süresini düşüreceğiz. Ancak bu projemiz de iktidar tarafından eleştiriliyor. Diyor ki ’Bu memleketi kim savunacak?’ Buradan diyorum ki; ’Bu güzel ülkeyi düşmandan korumak varsa dişimizle tırnağımızla, iman gücümüzle biz yeniden koruruz.’ O beyefendi unutmasın. Bizde Kuvayi Milliye ruhu var. Biz Kuvayi Milliye’den geliyoruz. Yeri gelirse 4 yıl, yeri gelirse 9 ay, yeri gelirse ömür boyu askerlik yaparız.

  - Şifrelerini çözdük, 12 Haziran’da bunları yolcu edeceğiz. YGS’ye giren öğrencilerden bir isteğim var. Haksızlığa uğradığınıza inanıyorsanız, annenize babanıza ve akrabalarınıza gideceksiniz ve ’Bana haksızlık yapıldı. Haksızlık yapan bu adamı koruyan, sırtını sıvazlayan bu iktidar. Bu iktidara oy verirseniz benim uğradığım haksızlığı onaylamış olursunuz’ diyeceksiniz. O sınavı yapan kişi hâlâ demir gibi koltuğunda oturuyor. Onu o koltuğundan indireceğim. Arkasında kim var? Recep Tayyip Erdoğan var.

  - Beyler diyorlar ki ‘Ergene nehri kirlenmiş’. Yeni farkına vardılar. Oysa geçen dönem milletvekillerimiz Ergene ile ilgili olarak araştırma önergesi verdiler, hükümete gönderildi, tık yok. Niye tık yok? Beyler kaset izliyor da onun için. Milletin derdiyle ilgilenmiyorlar ki.

  - ’Zonguldak Üniversitesi’ni biz kurduk’ diyor. Atma Recep din kardeşiyiz.

  Tek çıkacağım karşısına

  DÜN SKY Türk’te katıldığı programda Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ı eleştirirken, “Karşıma çıkmaya cesaret edemez. Süleyman Demirel’in dediği gibi ‘fikir fukarası’” dedi. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:“Kendisinin sosyal güvenlikle ilgili bilgisi yok. ‘Kar-zarar’ diyor. Sosyal güvenlik kurumlarında kar-zarar olmaz, bunlar kar-zarar kurumu değil. Bugün benim dönemimin 30 kat yükseği finansman açığı var sosyal güvenlikte. Buyursun gelsin. Kendisi bilgisiz olabilir. Akademisyenleriyle, bakanlarıyla gelsin. Söz veriyorum tek başıma çıkacağım karşısına.”

  Kılıçdaroğlu Yalova’daki miting sonrası vatandaşları otobüsün üzerinden selamladı. Otobüs, yol üzerinde bulunan AK Parti seçim afişinin altından geçerken enteresan bir görüntü ortaya çıktı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı