Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hesap soracağız

  Hürriyet Haber
  08 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 08 Şubat 2000 - 00:01

  Eskişehir Cezaevi'nde tutuklu bulunan 10 İBDA-C militanı, götürüldükleri adliyede herkesi tehdit etti, ‘‘Hizbullah'ı arayacaksınız. Hepinizden hesap soracağız’’ diye bağırdı. Terör örgütünün sözde lideri Salih İzzet Eriş de, Metris Cezaevi'nde yattığı bölümü kurtarılmış bölge ilan edip uzun süre DGM'ye ifade vermeye götürülememişti. Operasyon sonucu militanlarıyla birlikte Metris'te etkisiz hale getirilen Eriş, saçı sakalı kesilip yolunmuş tavuk gibi hakim karşısına çıkarılınca da, ‘‘Ben zaten gelecektim’’ demişti.

  TERÖR örgütü İBDA-C'ye mensup 10 militan, dün Eskişehir Adliyesi'nde ifade verdi. İBDA- C'nin lideri Salih İzzet Erdiş, İstanbul'da uzun süre çıkmadığı mahkemeye sakalı ve saçı kesilerek getirilirken, dün Eskişehir Adliyesi'nde talimatla ifade veren ve Atatürkçüleri, laikleri ölümle tehdit eden 10 örgüt üyesinin uzun sakallı ve saçlı olması dikkat çekti.

  Saç ve sakalları birbirine karışmış militanlar adliyeye getiriliş ve götürürüşlerinde cezaevi aracından İBDA-C işareti yaptılar. İBDA- C'liler ‘‘Hizbullah ne ki Hizbullahı arayacaksınız’’ diye bağırdılar.

  Eskişehir Özel Tip Cezaevi'nde tutuklu bulunan 10 örgüt mensubu, geniş güvenlik önlemleri altında Eskişehir Adliyesine getirilerek, 1. Asliye Ceza Mahkemesi'ne alındı. Terör örgütü mensupları 'Atatürk'e hakaret' suçundan Bandırma Asliye Ceza Mahkemesi'nin isteği üzerine ifade verdi. Terör örgütü mensupları mahkemeye giriş ve çıkışlarında ‘‘Ya şeriat ya ölüm’’, ‘‘Kumandana uzanan eller kırılsın’’ diye sloganlar atarak, tekbir getirdiler. IBDA- C'ciler daha sonra Özel Tip Cezaevinin ring aracına bindirildi. Bu arada bir terör örgütü mensubu, ‘‘Hasan Meriç'in, Sancar Kartal'ın, Hakan Kilitçi'nin hesabı sorulacak. Bunların hepsi cezaevlerinde şehit düştü. Çok büyük katliamlar yapılacak, Hizbullah ne ki, domuz bağından beter yapacağız’’ diye bağırdı. İfadeleri alınan teröristler, İstanbul Metris Cezaevi'nde çıkan olayların ardından Eskişehir'e getirilerek, Özel Tip Cezaevi'ne konulmuşlardı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı