« Hürriyet.com.tr
MENÜ

HESAP ŞAŞTI

Adanaspor Altınordu'ya kendi evinde farklı mağlup olarak zirve yarışında yara aldı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Erdal Fernergiz

Erdal Fernergiz

Oysa ne güzel başlamıştı Adanaspor’un Altınordu mücadelesi. Tribünde taraftarlar her zamankinden fazla bir sayıda yerlerini almış, takımını destekliyordu. Haftalardır süren galibiyet serisi bu maçta 3 puandan fazla avantaj sağlayacaktı.Üst sıralara daha çok yaklaşacak zirveye ortak olacaktı ama olmadı. Bu güzellikler defansın uyumsuzluğu ve Emre’nin kendini bilmez tekmesiyle gördüğü kırmızı kartla takımını 10 kişi bırakmasıyla bir anda yok oldu. Hafta içerisinde yapılan çalışmalar, emekler ve puanlar da uçtu gitti.

ERKEN GELEN GOL

Adeta 1-0 önde başladı Turuncu Beyazlılar maça.. 3. Dakikada N’duka kalabalığın arasından iyi vurdu top çizgiyi geçti. Gol attıktan sonra sanki maç ta bitmiş gibi oyunu kendi sahasında kabullenmenin faturasını ağır ödedi Adanaspor. İleride Ergin Keleş, Magaye ve N’duka pozisyona giriyor bir türlü golü bulamıyordu. Atamayana atarlar kuralı burada da ortaya çıktı ve 25. Dakikada defans ceza alanında bir türlü uzaklaştıramadığı topu kalesinde gördü. Çabalar sonucu değiştirmeye yetmedi ilk yarı karşılıklı atılan gollerle sona erdi.

KIRILMA ANI

İkinci yarıya durgun başlayan Turuncu Beyazlılar 53. Dakikada bir gol daha gördü kalesinde. Hemen iki dakika sonra Emre Uruç’un rakibine salladığı tekme sonrası kırmızı kart görmesi takımını 10 kişi bırakması ev sahibi ekibin oyunu forse etmesini önledi. Maçın kırılma anı oldu kırmızı kart. Buna rağmen 72’de Teyfik eşitliği yakaladı. Ancak 10 kişi ile mücadele etmeye çalışan Adana ekibi genç rakibi karşısında 84 ve 90 artı 1’de iki gol daha gördü kalesinde.

GÖZLER DERBİDE

Dün Elazığ deplasmanında tek gole teslim olan Adana Demirspor gibi Adanaspor da haftayı puansız kapadı.Şimdi gözler haftaya oynanacak Adana derbisine çevrildi. Her iki ekibin de puanı 11’de kaldı. Tek dileğimiz maçın centilmence geçmesi, Adana’ya yakışır bir derbi oynanması ve maçın sahada oynanıp bitmesi. Adana’ya yakışan da bu olur…

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz