SAKARYA HABERLERİ

Hes 2 Yılda 10 Milyonluk Elektrik Üretti

IHA
09.07.2015 - 13:01Son Güncelleme :

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HİDROELEKTRİK SANTRALİ 2 YILDA 56 MİLYON KİLOVAT ELEKTRİK ÜRETTİ

IHA

Yaklaşık 2 yıldır faaliyette olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Hidroelektrik Santralinde 56 milyon kilovat elektrik üretildi.
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, yerel yönetimler tarafından inşa edilen ilk hidroelektrik santrali olan ADASU HES’te elektrik üretiminin devam ettiğini belirtti. Yaklaşık iki yıldır faaliyette olan tesislerde 56 milyon kilovat enerji üretildiğini belirten Toçoğlu, "Türkiye’ye örnek olan nehir tipi hidroelektrik santralimiz yaklaşık 2 yıldır şehrimiz için enerji üretmeye devam ediyor. Bu süreçte santralimizde 56 milyon kilovat elektrik üretimi gerçekleşti. Bu üretimin toplan değeri 10 milyon. ADASU HES ile şehrimiz iki yılda 10 milyon kazandı" diye konuştu.
Yaklaşık iki yıldır ADASU HES ile düşen enerji maliyetlerinin yatırımlara aktarıldığını da açıklamalarına ekleyen Toçoğlu, "Şehrimiz büyük bir enerji tüketicisiyken hamdolsun enerji üretimi konusunda da önemli bir mesafe kat etti. Hayata geçirdiğimiz yatırımla artık enerji üreten bir Sakarya var. Enerji maliyetinde gerçekleştirdiğimiz tasarrufu yatırımlarımıza aktarıyoruz. Tamamen çevreci ADASU HES ile Sakarya kazanıyor" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Hes 2 Yılda 10 Milyonluk Elektrik Üretti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hes 2 Yılda 10 Milyonluk Elektrik Üretti haberi güncellenecektir.

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:21
 • Guneş
  08:09
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:40
 • Yatsı
  19:17
Sayfa Başı