« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hertha Berlin - G.Saray maçına yoğun ilgi

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Hertha BSC Berlin, taraftarlar için UEFA Kupası 2. tur (B) Grubu'nda yer alan takımların logolarının yer aldığı şal ve flama hazırlayarak satışa sundu.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Şalların üzerinde Hertha BSC Berlin ve Galatasaray ile diğer 3 takımın logosu yer alırken, flamaların üzerinde de takım logolarıyla Hertha BSC Berlin'in bu takımlarla oynayacağı tarih ve statların isimleri yer alıyor.

UEFA Kupası grup maçları için özel olarak hazırlanan şal ve flamalar Hertha BSC Berlin'in taraftar mağazalarında 9,90 Avro'ya satılıyor.
Hertha BSC Berlin Basın Sözcüsü Hans-Georg Felder, takımın 3 Aralıkta Galatasaray'a karşı oynayacağı karşılaşmaya yoğun ilgi olduğunu belirterek, maça yaklaşık 1 ay kala biletlerin 35 bininin satıldığını belirtti.

Türkiye'den gelecek olan taraftarlar için, yakalaşık 75 bin kapasiteli Berlin Olimpiyat Stadı'nın yüzde 10'lük bölümünü ayırdıklarını ifade eden Felder, ilginin bu şekilde devam etmesi durumunda stadın tümüyle dolabileceğini kaydetti.

Taraftar mağazası satış elemanı Ina Müller de mağazalara gelen Türklerin, arkadaşları ve aileleriyle maça gitmek istediklerini ve her birinin bu nedenle karşılaşma için 4 ya da 5 bilet aldığını söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler