« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Herkesin destek vermesi gerekiyor"

Mersin İdmanyurdu Kulübü Başkanı Ali Kahramanlı, tesis kazandırma çalışmaları kapsamında destek arayışlarını sürdürüyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Daha önce merkez Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç ve Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım'ı yönetim kurulu üyeleriyle ziyaret eden Kahramanlı, Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk'ü de ziyaret ederek, yapmayı planladıkları tesis için destek istedi.

Akdeniz Belediyesi Basın Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Başkan Kahramanlı, ziyarette, Mersin İdmanyurdu'nun 29 yıl aradan sonra Süper Lig'e çıkarak büyük başarı sergilediğini belirtti.
Bundan sonraki öncelikli hedeflerinin kulübe bir tesis kazandırmak olduğunu vurgulayan Kahramanlı, bu kapsamda da Yenişehir ilçesinde 80 dönüm alanda tesis yapmak için çalışma başlattıklarını anımsattı.
Alt yapının önemine değinen Kahramanlı, şunları kaydetti:
“Bir şehrin altyapısı olmadan üst yapısı olmaz. Bizim şu anda üst yapımız var, ama alt yapımız yok. Şimdi artık bu alt yapıyı bir an önce oluşturmamız lazım. Bu çerçevede yapımını planladığımız tesisin plan ve projesini hazırladık. İmar ile ilgili sıkıntıları en kısa sürede aşarak, tesisin temelinin bu yıl içerisinde atmaya kararlıyız. Bu konuda kentteki tüm yerel yöneticilerden destek bekliyoruz.
Mersin İdmanyurdu, eğer bu kentin takımı ise herkesin destek vermesi gerekiyor. Kendi imkanlarımızla zor şartlar altında buralara kadar geldik. Bu saatten sonra yapabilecek fazla bir şeyimiz kalmadı. Takımın geleceği ve başarısının devamı için herkesin bu paydada birleşmesi gerekiyor.”

Başkan Türk de, sporun barış ve kardeşliğin yanı sıra toplumları kaynaştıran önemli bir faaliyet olduğunu belirtti.

Takımın Süper Lig'e çıkarılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Türk, şunları kaydetti:
“Tesis projesi çok doğru ve yerinde bir karar. Sporda sürekli başarının ve sporcu yetiştirilmesinin devamı için alt yapı şarttır. Şu aşamada tesisin inşası için gerekli her türlü iş makinesi ve araç noktasında destek sunabiliriz. Diğer mevcut olanaklarımız dahilinde elimizden ne gelirse yapmaya da hazırız. Bu tesisin yapılması Mersin için büyük bir hizmet ve kazanım olacaktır. Gelinen noktada takıma herkes destek olmalıdır.”
Türk, ayrıca belediyeye ait tüm spor tesislerinin Mersin İdmanyurdu'nun hizmetinde olduğunu vurguladı.

Ziyarete, hentbol şube sorumlusu Onur Ünlü, kulüp menajeri Salih Baysal ve basın sözcüsü Celal Ata katıldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz