Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"HERKESİN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR"

Spor Toto Süper Lig'in yeni ekiplerinden Akhisar Belediyespor'un teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, “Takımı güçlendirecek bir oyuncu bulursak alacağız” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hamza Hamzaoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, takıma ve oyunculara güvenin tam olduğunu, ancak transferin son gününe kadar transfer yapma ihtimallerinin bulunduğunu söyledi.

Şimdilik çok acil bir ihtiyaçlarının olmadığını kaydeden Hamzaoğlu, “Takımı güçlendirecek bir oyuncu bulursak alacağız. Görüştüğümüz, baktığımız oyuncular var. Anlaşabilirsek, bir veya iki tane daha takviye yapabiliriz” diye konuştu.

Hamzaoğlu, takımın yüzde 50'sinin değiştiğini ve uyum için zamana ihtiyaç olduğunu söyledi.

Bu sezon da geçen yıl ortaya koydukları futbolu sahaya yansıtacaklarını belirten Hamzaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yaklaşık 1,5 senedir bir şeyler yaptık, bunu yık yenisini yap olmaz. Bunun üzerine bir şeyler katmaya çalışacağız. Yeni oyuncularımızın da katılımıyla kendimizi geliştirerek iyi bir oyun ortaya koymaya çalışacağız. Futbolda ne gerekiyorsa onu yapacağız. Savunma gerekiyorsa savunma, hücum gerekiyorsa hücum. Futbol sadece savunma veya hücum yapmakla olmaz. Futbol bir hata oyunu. Ben oyuncularıma 'hata yapmayın' demiyorum aksine 'yapabildiğiniz kadar hata yapın' diyorum. Onların bu hakkı var. 3-5 hata yaptı diye oyuncumuzla ilgili olumsuz bir değerlendirme içine girmeyiz. Ben kadrodaki tüm oyuncularımıza kefilim.”

Hamzaoğlu, sezonun ilk maçı öncesi oyuncuların durumları hakkında da bilgi vererek, Emrah, Bruno ve Kenan'ın sakatlıklarının bulunduğunu, Emrah'ın ilk maçta oynamasının zor göründüğünü dile getirdi.

Maçların Manisa'da oynanacak olması

Gazetecilerin bu sezon maçlarını Manisa il merkezinde oynayacak olmalarına ilişkin sorusu üzerine, “Akhisar Belediyespor'un herkesin desteğine ihtiyacı olduğunu” ifade eden Hamzaoğlu, şunları söyledi:
“Manisa 19 Mayıs Stadı'nı mutlaka doldurmamız lazım. Akhisar'da potansiyel var. Akhisarlıların ne yapacağımızı kestiremediği için heyecan yok gibi duruyor. Ancak inşallah bir kaç maç iyi sonuçlar alırsak o heyecanı çok fazlasıyla yaşayacağımıza inanıyorum. Manisa'daki futbolseverleri aileleriyle birlikte maçlarımıza bekliyoruz. Çünkü biz bu ligde gerçekten iyi futbol oynamaya çalışacağız, insanlara güzel şeyler izlettirmeye çalışacağız. Kazanırız, kaybederiz hiç önemli değil bizim için en önemli şey bu yarışın içinde olmak.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler