« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Herkesi solladı

Kayserispor'un Benfica'dan sezon başında kiraladığı Zaire asıllı Portekizli futbolcusu Ariza Makukula 3 büyüklerde oynayan bütün golcülerin pabucunu dama attı.

hürriyetmax
SON GÜNCELLEME

Kayserispor'un Benfica'dan sezon başında kiraladığı Zaire asıllı Portekizli futbolcusu Ariza Makukula 3 büyüklerde oynayan bütün golcülerin pabucunu dama attı.

Turkcell Süper Lig'inde 12 golle listenin başında yer alan Makukula, Fenerbahçe'nin iki golcüsü Semih ve Güiza'nın toplam attığı gol sayısı olan 9'dan 3 fazla gol atarak otoriteleri yanılttı.

Galatasaray'ın iki golcüsü Nonda ve Baros ise ancak 12 gol atarak toplamda Makukula'ya yetişebildiler.

Beşiktaş'ta ise durum daha da kötü. Beşiktaş'ta Bobo'nun 4 golü, Nobre'nin ise henüz bu ene ligte siftahı bulunmuyor. Nihat ve Holosko'da bu sezon sadece 1'er golle buluşabildi. Bu sonuca göre 4 oyuncunun toplamı Makukula'ya yetişemiyor.

Milyonlarca euro verilerek alınan bu isimlerin yanında, sadece düşük bir kiralama ücreti ile Kayserispor'a gelen Makukula'nın elden kaçması da önlenmiş durumda. Kayserispor Benfica kulübüyle yaptığı anlaşmaya göre, Makukula'nın performansından memnun kalması durumunda ise bonservis bedeli olarak Benfica kulübüne 2,5 milyon Euro ödeyerek 3 yıllığına kadrosuna katabilecektir. Benfica kulübünün Kayserispor'un izni olmadan Makukula'nın bonservisini başka bir kulübe vermesi mümkün değildir.

MAKUKULA KİMDİR?

Futbola 1999 'da Guimares' te başlamış ve bir sezon burada oynadıktan sonra sırasıyla Salamanca, Leganes ve tekrar Salamanca 'da görev yapmıştır. 2002 - 2004 yıllarında Nantes formasını giyen Makukula, 2003 - 2004 'te Real Valladolid' e kiralandı. 2004 'te Sevilla ile anlaşan ve halen bonservisi bu takımda olan Ariza Makukula, 2006-07 sezonunda Gimnastic'te oynadıktan sonra sezon başında da Mairitimo'ya kiralandı. 2008-2009 Sezonun devre arasında Benfica 'dan Bolton Wanderers takımına kiralık giden Makukula, sezon sonunda Benfica'ya geri döndü.


Bunları da Beğenebilirsiniz