« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Herkese Beşiktaş'ın var olacağını gösterdik"

Beko Basketbol Ligi'nde Efes Pilsen'e normal süresinde 73-73 berabere biten maçta 85-83 mağlup olan Beşiktaş Cola Turka'da başantrenör Ergin Ataman maçın ardından açıklamalarda bulundu.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Ataman son toplarda hatalar yaptıklarını kaydederek, şunları söyledi:

“Tesadüfi bir şekilde maçı kaybettik. Çok kısa bir rotasyonla oynuyoruz. Ciddi sıkıntılarımız var. 4 tane oyuncumuz eksik. Guard mevkiinde Cüneyt'in olmaması bizi zorluyor. İyi oynadığımız maçı şanssız şekilde kaybettik. Efes Pilsen'i kutluyorum. Son anlarda hatasız oynadılar. 2 puanı kaptırdık ama ilerisi için herkese Beşiktaş Cola Turka'nın bu ligde var olacağını gösterdik.”

Ergin Ataman, yürürlüğe 1 yıl içinde girecek spor kulüpleri ve takımların isim ve tanıtımlarında alkollü içki markalarını çağrıştıran isim, logo, amblem ve işaretlerin kullanımını yasaklayan maddenin de yer aldığı Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik nedeniyle Efes Pilsen'in kapanıp kapanmayacağına ilişkin soru üzerine, “Efes Pilsen, Türkiye'de basketbolun temel taşı. Efes Pilsen'in kapanacağını zannetmiyorum. Hem Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti hem Efes Pilsen mutlaka bir çözüm yolu, bir formül bulacaklardır” şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz