Ege Haberleri

EGE

  Herkes vekil adayı olabilir

  Hilmi DUYAR / BALIKESİR, (DHA)
  16.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur, milletvekili aday adayları hakkında yapılan spekülasyonlara açıklık getirdi. Uğur, herkesin milletvekili adayı olma ve siyaset yapma hakkı bulunduğunu söyledi.

  AK Parti Balıkesir İl Kadın Kolları, Mevlit Kandili nedeniyle Köprübaşı Camii Meydanı’nda pilav hayrı yaptı. Pilav ve ayran dağıtımına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur, İl Başkanı Mahmut Poyrazlı, Merkez İlçe Başkanı Recep Şeker, İl Kadın Kolları Başkanı Mutlu Aydemir’in de aralarında yer aldığı yaklaşık bin 500 kişi katıldı.

  Spekülasyonlara açıklık

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Edip Uğur, vatandaşlara pilav ve ayran dağıttıktan sonra, milletvekili aday adayları hakkında yapılan bazı spekülasyonlara açıklık getirdi. Uğur, herkesin milletvekili adayı olma ve siyaset yapma hakkı bulunduğunu, bunu yaparken de kimseden izin almaları gerekmediğini kaydetti. Ahmet Edip Uğur, vekil aday adaylığı için il yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden Hakan Özdamar’ın başarılı bir sanayici olduğunu belirtti, “Partimizin kuruluşu aşamasında Hakan Bey’e aramıza katılması için teklifte bulunduk. 2004 yerel seçimlerinde de, ‘Gel, aramıza katıl’ dedik. Bu sefer kendisi yönetimde yer aldı, memnun olduk. İddia edilen konuşma aramızda kesinlikle yaşanmadı” dedi.

  Kimse bunu engelleyemez

  Siyaset yapmak, aday olmak isteyenleri engelleme gibi bir konumda olmadığını vurgulayan Ahmet Edip Uğur, sözlerine şöyle devam etti: “O yayınları asla kabul etmiyorum. Bu tamamen spekülasyon. Hepsini reddediyorum. Balıkesir’de siyasetteki arkadaşlarımızın milletvekili adayı olma, siyaset yapma hakkı vardır. Kimse bunu engelleyemez. Bir yerlere aday olmak isteyen de bize soracak değil. Bunu kesinlikle kabul etmiyorum. Partimizde herkes aday olabilir.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı