« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Herkes Trabzon diyordu

Spor Toto Süper Lig'de 2010-2011 sezonunun şampiyonu Fenerbahçe'nin orta alan oyuncularından Selçuk Şahin, 2009-2010 sezonunda yaşadıkları travmanın ardından bu şampiyonluğa çok ihtiyaçları olduğunu, herkesin katkısıyla hedeflerine ulaştıklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sarı-lacivertli futbolcu, özellikle ligin ikinci yarısında üst üste aldıkları galibiyetlerle inanılmaz bir seri yakaladıklarını belirterek “Benim hatırladığım böyle bir seri yok. Böyle bir seriyle şampiyonluk geldiği bir sezon hatırlamıyorum” dedi.

Trabzonspor'un, sezon içinde çok istekli ve arzulu olduğunu ifade eden Şahin, “Çok kafa kafaya bir mücadele oldu. Kazanan biz olduk. Herkesin bir payı var. Bir bardağı doldurduk ve şampiyonluk geldi. Bardağı doldururken, bir damla koyan oldu, bir kaşık koyan oldu. Herkes bir şeyler koydu, kimi çok koydu, kimi az koydu, ama herkes bir şeyler koydu ve sonunda bardağı doldurduk, şampiyon olduk. Çok mutluyuz, özlemiştik” diye konuştu.

“İHTİYACIMIZ VARDI”

2009-2010 sezonunun son haftasında Trabzonspor ile 1-1 berabere kalarak kaçırdıkları şampiyonluğu hatırlatan Selçuk, geçen sezon yaşadıkları travmadan sonra ihtiyaçları olan bir şampiyonluk elde ettiklerini kaydetti.
Fenerbahçeli futbolcu, “Geçen sezonki travmadan sonra ihtiyacımız olan bir şampiyonluktu. Geçen sene Trabzonspor maçında çok üzülmüştük. Kadere bakın ki şimdi Trabzonzonspor ile kafa kafaya bir yarışa girdik ve bu sene üzülen onlar oldu. Onların da duygularını çok iyi anlayabiliyorum, oyuncuların özellikle, camianın... Çünkü biz geçen sezon yaşamıştık o duyguları. Ama lige renk kattıkları için heyecan verdikleri için ve mücadeleleri için tebrik etmek gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“SADECE FENERBAHÇE TARAFTARI İSTEDİ”

Selçuk Şahin, özellikle sezonun ikinci yarısında kıyasıya geçen şampiyonluk yarışında, sarı-lacivertli taraftarda oluşan Fenerbahçe'nin 17 takıma karşı mücadele verdiği algısının takıma yansıyıp yansımadığı sorusuna, “Fenerbahçe taraftarı dışında, Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu isteyen bir grubun olduğunu ben sanmıyorum” dedi.
Sarı-lacivertli futbolcu bu yöndeki soruya verdiği yanıtta, “Evet, taraftarlara yansıyan şey açıkçası futbol takımına da yansıdı, çünkü kiminle konuşursanız konuşun Galatasaraylısı, Beşiktaşlısı, diğer takımları tutan herkes Trabzonspor'un şampiyon olmasını istiyordu. Yüzdeye vurduğunuzda sadece Fenerbahçe taraftarı dışında ben sanmıyorum Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu isteyen bir grubun olduğunu” diye konuştu.

“MESAJI VERDİK; BİZ BİZE YETERİZ, ÇÜNKÜ FENERBAHÇELİYİZ”

Sivasspor'un kendilerine karşı son maçta çok iyi bir mücadele verdiğini anlatan Selçuk, şunları kaydetti: “Sivasspor sonuçta kesinlikle çok iyi bir mücadele verdi. Son dönemde 3 gol yediğimiz bir maç sezon içinde ya bir ya iki tanedir. Onlardan bir tanesi de oydu. Dediğim gibi Fenerbahçeliler yalnız kaldı gibi görünüyor, ama biz maçtan sonra mesajı verdik; 'Biz bize yeteriz, çünkü Fenerbahçeliyiz' şeklinde. Çok büyük bir işi başardık. Taraftar çok önemliydi. İkinci yarının bütün maçlarında tam destek verdiler. Stadı bütün maçlarda bu kadar dolu bir sezon hatırlamıyorum. İtici güç oldular. Taraftar hak etmişti, istemişti, oyuncular da bunu istediğini taraftara gösterdi. Bir bütün olarak çok büyük bir seriden sonra şampiyon olduk.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler