« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Herkes suçsuz, tek suçlu biziz!

“Sevgili Ali Koç, yukarıda Allah var... Yüzümüze farklı konuşanlar arkamızdan farklı konuşabiliyor. Herkes suçsuz tek suçlu biziz. Biz koltuk meraklısı değiliz. Onurlu kişileriz. Şerefimizle onurumuzla geldik, öyle de gideriz.”

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TÜRKİYE Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, olağanüstü genel kurul toplantısında konuşma yapan Fenerbahçe temsilcileri Nihat Özdemir, Ali Koç ve Cihan Kamer’in kendilerine yönelik suçlamalarına sert cevaplar verdi. Toplantının sonunda kürsüye çıkan Aydınlar, “Demokrasilerde genel kurullar kaos için değil karar almak için yapılır” diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Savunma hakkı kısıtlanmıyor. Kurullara baskı yapılması da söz konusu değil. Süre yeterli olursa diye bir şey dedim. Kurullarda değerli hukukçular var. Onlara baskı yapmak kimsenin haddine değil. Savunma süresi olarak PFDK 20 gün, Etik Kurulu ise 15 gün vermiş. Eğer bu süreler yeterli değilse ek süre talep edebilirler. Buna engel bir şey yok.

AYDINLAR'DAN BELGELİ AÇIKLAMA / WEB TV

GENEL KURUL'DAN FOTOĞRAFLAR

Yıllarca F.Bahçe’ye hizmet ettim, ön yargım neden olsun

El insaf... Masumiyetten bahsetmiyormuşum. Bundan bahsetmek için illa da ‘masumiyet karinesi’ demek mi gerekiyor? Karar yetkisi disiplin kurullarında. Biz korktuğumuz için yetkileri devretseydik şimdi burada olmazdık. Fenerbahçe için ön yargım varmış.. Bu söz bana söyleniyor.. Sevgili Ali Koç yukarıda Allah var. Bir de bunu ben yapacağım? Yıllarca bu kulübe hizmet etmiş biri mi yapacak?

Biz koltuk meraklısı değiliz, tarih gerçekleri yazacaktır

BEN Türkiye Futbol Federasyonu’ndaki arkadaşlarıma kefilim. 3 Temmuz’dan bu yana yapılan tüm çabalar iyi niyetle, Türk futbolu zarar görmesin diye. Türk futbolu imaj kaybına uğramasın diye. Yüzümüze farklı konuşanlar arkamızdan farklı konuşabiliyor. Herkes suçsuz tek suçlu biziz. Biz koltuk meraklısı değiliz. Bizler onurlu kişileriz. Şerefimizle onurumuzla geldik, öyle de gideriz. Tarih gerçekleri yazacaktır. Ben çok rahatım. Biz yönetim kurulu olarak toplanıp gerekli değerlendirmeyi yapacağız.”

BİZE İNANIN

Mehmet Ali Aydınlar, TFF kongresinin başında yaptığı konuşmada, “Bize inanın, adalet anlayışımıza güvenin. Sizlerin teveccühü ile seçilen bir otoriteyiz ama otoriter değiliz” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz