GeriSpor Herkes suçlu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Herkes suçlu

A.Sebatspor karşısında aldığı galibiyete rağmen tepki çeken G.Saray'da yönetim yaklaşık 2 yıl önce verdiği sözleri yerine getirmedi. Ucuz oyuncuyla hemen başarı hedefleyen G.Saray ve Fatih Terim yanlış seçimlerin sancısını çekiyor.

ŞAMPİYONLAR Ligi'nde Real Sociedad karşısında alınan yenilginin ardından önceki gün Türkiye Ligi'nde A.Sebatspor'u yenmesine rağmen, kötü futbol nedeniyle G.Saray eleştirilere hedef oldu. Taraftarları da takımına tepki göstermeye başladı. Peki, G.Saray’da neler oluyor, problem neden kaynaklanıyor? İşte Hürriyet yazarlarına göre G.Saray'daki sıkıntının nedenleri...


CAN BARTU


Yanlış seçim ve faturası

Fatih Terim,
sürekli oyuncu değişiklikleriyle takımı oturtmaya çalışıyor. Ancak futbolcu seçimleri yanlış yapılmış. G.Saray ucuz oyuncu alıp, birden başarılı olayım, istiyor. Bu mümkün değil. Seyirci hep başarı bekliyor, Terim'e güvendiğinden bir şey olmayınca sinirleniyor. Terim için ‘‘Odunu bile futbolcu yapar’’ havası verildi, bu da bir sıkıntı. Bazı temel oyuncular sakat. Bu sakatlıklar neden bu da araştırılmalı. G.Saray 15 sene şampiyon olamadı, çıt çıkmadı. Sonradan taraflı yazarlar taraftarlar arasında kan davası yarattı. Taraftarın takımını yuhalamasının altında yatan, rakip taraftar önünde ezilmesi.


ERMAN TOROĞLU


Terim takıma hakim değil

G.Saray'da problemler yeni değil. Lucescu'nun gönderilmesi ve Fatih Terim'in getirilmesiyle başlayan sorunlar, katlana katlana büyüdü ve bugünlere geldi. Geçen sezonu G.Saray'ın 2.bitirmesi başarıdır. Oynadığı futbolun karşılığı, o değildi. Terim takıma hakim olamadı, futbol oynatamadı. Teknik adam için 1.5 yıl iyi süredir. Yeni bir teknik adamın 6 hafta sonra takıma damgasını vurması gerekir. Örnek isterseniz işte Ersun Yanal, işte Daum, işte Lucescu. Bir ayrıntıyı unutmayalım. Bir teknik adam her maçı kazanacak diye bir kanun yok. Ama istediği futbolu oynatacak diye bir kanun var.


İLHAN SÖYLER


Yönetim verdiği sözleri tutamadı

Özhan Canaydın
yönetimi seçileli 2 yıl olmasına rağmen faaliyetleri Arama Konferansı kitabında kaldı. ‘Dünya kulübü olacağız, 3-4 yıldız alacağız’ dediler, ama fiyasko. Şeffaf olmadılar, kulübü herkesten uzaklaştırdılar. Futbolun şov olduğunu unuttular. Gazetelerde takımı 3. sayfalara düşürdüler. 8 ay görev yapan Mehmet Cansun yönetimi, başarıdan başarıya koşmasına rağmen bir kalemde silindi. Terim düzeltir dediler, o da sürekli arayışa girdi. Nasreddin Hoca misali ‘‘Ya tutarsa’’ deyip bir çok oyuncu değiştirdi. Olmayınca da zorlandı. İçinde liderini bulamayan takım lodosa tutulmuş vapur gibi sürüklendi. Alınan oyuncular G.Saray formasını kaldıramayınca bu duruma gelindi.


KANAT ATKAYA


G.Saray gerçek kimliğini kaybetti

2. Terim döneminde haliyle beklentiler yüksekti. Bu, Terim'i, dolayısıyla takımı olumlu değil de olumsuz etkiledi. Baskının giderek artması, oturmuş bir takımın oluşturulamaması, sürekli değişen kadro ve biraz da rakiplerin toparlanması durumu içinden çıkılmaz hale getirdi. Bir hafta yüreğiyle oynayanlar, bir hafta gençler, bir hafta tecrübeliler derken G.Saray 11'i olmayan, son 15 yıla damgasını vuran baskılı futbol kimliğini kaybetmiş bir ekibe dönüştü. G.Saray maçları heyecanla değil, sıkıntıyla seyredilir oldu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle