« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Herkes para peşinde

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Nevio Scala soyunma odasında hesap sordu

Beşiktaş Teknik Direktörü, Denizli maçı sonrası, futbolcularına 'Sorun nedir?' diye sordu. Futbolcular da ‘‘Maç başı transfer ücreti bizleri yaktı. Sakat sakat oynuyoruz. Herkes oynamak için birbirinin kuyusunu kazıyor’’ dediler.

HAYAL KIRIKLIĞI

Beşiktaş Teknik Direktörü Nevio Scala, Denizlispor maçı sonrası soyunma odasında sert tepki gösterdi. İtalyan hoca ‘‘Türkiye'nin en iyi kadrosuna sahibiz ama kazanacağımız dediğimiz karşılaşmalarda hayal kırıklığına uğruyoruz. Sorun nedir?’’ diyerek oyunculardan hesap sordu. Scala'nın sert çıkışı karşısında şaşıran futbolcular ‘‘Fizik olarak yorgunluğumuz var.

YORGUNUZ HOCAM

Yaptığımız aşırı maçlar nedeniyle yorgun düştük. Böylesi kritik maçlarda konsantre olamıyoruz. Tek nedenimiz yorgun olmamız’’ diyerek karşılık verdiler. Scala bunun üzerine şöyle konuştu: ‘‘Türkiye'de sizin yaptığınız maçlardan daha fazlasını yapan takımlar var. Eğer Beşiktaş'ın bu oyun akışına ayak uyduramayan var ise söylesin.

MAÇ BAŞI ÜCRET

Ben sezon başından bu yana sizlerin yaptığı tüm hataları üstüme aldım. Almaya da devam ediyorum. Ve hala da bu takıma güveniyorum. Bu takımda bazı sorunlar var. İsteyen oyuncuyla bire bir bunları görüşebilirim.’’ Bu arada teknik direktör Scala ile görüşen birkaç futbolcu yaptıkları konuşmada şunları söylediler: ‘‘Maç başı transfer ücreti ödenmesi bizleri yaktı.

RAPOR VERECEK

Bu uygulama takımda olumsuzluklara neden oldu. Çünkü 1 hafta önce sakat olan futbolcu, parasını kaptırmamak için sakat sakat oynuyor. Takımda herkes oynamak için birbirinin kuyusunu kazıyor. Bu olay takımın performansını olumsuz etkiliyor.’’ Scala, futbolcularla yaptığı görüşmeleri bir rapor halinde hazırlayarak yönetime vereceğini belirtti.

HESAP VERİYORUZ

İtalyan çalıştırıcı konuşmasını şöyle tamamladı: ‘‘Bizim bir sorumluluğumuz var. Bu takımı yönetenlere ve gönül verenlere hesap vermek zorundayız. Yönetim ile konuşup gerekli önlemleri almak için kolları sıvayacağız. Beşiktaş'ın sezon bitimine kadar kesinlikle puan kaybetmeye ve başarısızlığa tahammülü yoktur. Bunu engelleyenlere de ceza verilecektir.’’

Rapor istendi

Beşiktaş yönetimi, Başkan Serdar Bilgili ile birlikte dün yönetici Seyfi Karaca'nın vefat eden babası Halil Karaca'nın cenazesinde bir araya geldi. Siyah beyazlı futbolcular ile yöneticilerin katıldığı törende açıklama yapmaktan kaçınan yöneticiler, Scala'dan rapor beklediklerini belirttiler.

Top başı bugün

Cumartesi günü Y.Yozgat ile karşılaşacak olan siyah beyazlı futbolcular bugün teknik direktör Scala yönetiminde kondisyon ağırlıklı bir çalışma yapacak. Scala, Yozgat maçında takımda büyük ölçüde revizyon yapacağını, bazı değişikliklerle takımı aktif hale getireceğini ifade etti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler