Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Herkes Megan ve Jeremy'i arıyor

  Hürriyet Planet
  27 Eylül 2012 - 00:00Son Güncelleme : 27 Eylül 2012 - 11:38

  İngiltere'de geçtiğimiz günlerde ortadan kaybolan 15 yaşındaki Megan Stammers ile sevgilisi ve öğretmeni olan 30 yaşındaki Jeremy Forrest’ın görüntüleri ortaya çıktı. İkili Dover’den Fransa’nın Calais limanına giden feribotta güvenlik kameralarına takıldı.

  Geçen yıl Nisan ayında evlenen Forrest’ın Megan’la yedi aydır ilişki yaşadığı ve çalıştığı Bishop Bell Kilisesi Okulu tarafından kendisine görevden uzaklaştırıldığı bildirildiğinde genç kızla birlikte ülkeyi terk ettiği tahmin ediliyor.

  Herkes Megan ve Jeremyi arıyor EVLİ ÖĞRETMENİYLE KAÇTI

  Polisin dün gece yayınladığı güvenlik kamerası görüntülerinde ikili el ele tutuşarak feribota binerken görülüyor.

  Sussex Emniyet Müdürü Jason Tingley, “Megan ve Jeremy’nin bu fotoğrafını Fransa’ya gittikleri sırada nasıl göründüklerini göstermek için yayınlıyoruz. Böylece halkın ikisini bir arada gördüğünde fark etmesini sağlamaya çalışıyoruz. Fransa’ya geçtiklerini biliyoruz ancak şu an başka bir yerde de olabilirler” dedi.

  Tingley, öncelikli hedeflerinin ikilinin yerinin tespit edilmesi ve Megan’ın sağ salim evine döndürülmesi olduğunu söyledi.

  "HİÇ HABERİMİZ OLMADI"
  Megan’ın üvey annesi Tracy Stammers ise kızının öğretmeniyle bir ilişkisi olduğuna ya da okulun konuyla ilgili bir soruşturma yürüttüğüne dair hiçbir fikri olmadığını belirterek, “Bunlar bizim için çok yeni şeyler. Tek isteğimiz onu evinde görmek. Bütün bunlar medyada yer alana kadar hiçbir şeyden haberimiz yoktu” dedi.

  Tracy Stammers, Jeremy Forrest’ın etrafındaki çember daraldıkça “aptalca” bir şey yapmasından endişe ettiğini de sözlerine ekledi.

  Jeremy Forrest’ın babası Jim Forrest, nazik ve şefkatli bir insan olduğunu belirterek oğlunu savundu.

  OKUL SKANDALLARLA ÇALKALANIYOR
  Bir yandan bu gelişmeler yaşanırken bir yandan da Bishop Bell Kilisesi Okulu’nda daha önce de benzer skandallar yaşandığı ortaya çıktı.

  2009 yılında o zaman 27 yaşında olan Robert Healy isimli bir öğretmenin sosyal medya üzerinden bağlantı kurduğu 15 ve 16 yaşlarındaki iki kız öğrenciyle cinsel ilişkiye girdiği için yedi yıl hapse mahkum edildiği öğrenildi.

  Emekli bir rahibin de hakkında çocuk tacizi iddiaları ortaya çıkmış olmasına rağmen okul idaresindeki görevini sürdürdüğü belirtildi. 73 yaşındaki rahip Gordon Rideout, Haziran ayında 1960’lı ve 1970’li yıllar arasında 38 çocuk ve genci taciz etmekle suçlanmıştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı