Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Herkes işini en iyi yapmalı"

Mersin İdmanyurdu Başkanı Ali Kahramanlı, başarının olmadığı yerde ne futbolcuların, ne de yönetimin olmayacağını belirterek, "Herkes bu formanın hakkını vermek zorunda" dedi.

Mustafa İNSAN/MERSİN,(DHA)
SON GÜNCELLEME

TOPARLANMA ZAMANI

Başkan Ali Kahramanlı, aldıkları kötü sonuçlardan sonra artık toparlanma zamanının geldiğini söyledi. Zaman zaman böyle geri gidişlerin olağan şeyler olduğunu, haftalardır galibiyet almayan takımların bulunduğunu hatırlatan Başkan Kahramanlı, şöyle devam etti:

"FORMANIN HAKKI VERİLMELİ"

"Eğer ben bir yönetici olarak burada görev yapıyorsam bunun en iyisini yapmak zorundayım. Yapamıyorsam ben burada olmam. Benim futbolcum da eğer bu formayı giyiyorsa, hakkını vermek zorunda. Futbolcunun işi sahaya çıkıp oynamak, başarılı olmaktır. Biz yönetim olarak, teknik ekip olarak bugüne kadar hep futbolcularımızla iç içe olduk. Onlarla oturup, kalktık. Zaman zaman sıkıntılarımızı, eksilerimizi, artılarımızı ortaya koyduk. Onlarla birlikte çalıştık, onlarla birlikte hareket ettik. Bunları bir yere kadar yaparsınız ama bir yerden sonra 'kusura bakmayın' der ve karşısında durursunuz. Herkes işini, görevini yapacak. Biz görevimizi ve sorumluluğumuzu yapıyorsak, futbolcu da sahaya çıkıp işini ve görevini yapacak, sorumluluğunu yerine getirecek. O formanın hakkını verecek, vermek zorundadır. Biz hiç mazeret aramıyoruz. Biz o sahaya çıktığımızda ne olursa olsun, işimizi en iyi şekilde yapmamız lazım. Her türlü olumsuzluğa rağmen sahada oynayıp kazanmamız lazım."

Futbolcularınıh bunun bilincinde olması gerektiğini, ne tür bir olumsuzluk olursa olsun bunu bir mazeret kabul etmeden sahaya çıkıp oynaması ve kazanması gerektiğini belirten Ali Kahramanlı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Takımımız 3 haftadır kötü gidiyor, Türkiye Kupası maçını da kaybettik. Bizim için kupa da önemli, lig maçları da önemli. Bugün Mersin İdmanyurdu'nu Türkiye konuşuyorsa, bunu devam ettirmek zorundayız. Biz, (Mersin İdmanyurdu, hiç bir zaman asansör takım olmayacak) dedik. (Her zaman kendi ismi ile iyi bir şekilde söz ettirecek) dedik. O nedenle bu sonuçlar bizim için eksidir. Ama toparlayacağız. Çok kısa süre içinde toparlanıp yolumuza devam edeceğimize inanıyorum."


Bunları da Beğenebilirsiniz