ANKARA HABERLERİ

Herkes hesap verecek

Hürriyet Haber
28.05.2010 - 00:00Son Güncelleme :

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çukurambar semtinde Mimar Teoman Öztürk Parkı’nın açılışını yaptı. Açılışata Melih Gökçek’e gönderme yapan Kılıçdaroğlu “CHP iktidarında herkes hesap verecek. Biz de hesap vereceğiz. Sendikalar da odalar, borsalar da hesap verecek. Umarım bu sözleri Ankara Anakent Belediye Başkanı da duymuştur” dedi.

Hürriyet Haber

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çukurambar’da Mimar Teoman Öztürk Parkı’nın açılışını yaptı. Açılışa CHP Genel Sekreteri Önder Sav, CHP Parti Meclisi Üyesi Milletvekili Hakkı Süha Okay, Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, bazı CHP’li milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Konuşmasında hesap verebilir belediyeciliğe vurgu yapan Kılıçdaroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e gönderme yaparak “CHP iktidarında herkes hesap verecek. Biz de hesap vereceğiz. Sendikalar da odalar, borsalar da hesap verecek. Umarım bu sözleri Ankara Anakent Belediye Başkanı da duymuştur” dedi.

Güneşi zaptedeceğiz

Nazım Hikmet’in “Güneşi İçenlerin Türküsü” şiirine atıfta bulunan Kılıçdaroğlu, “Hepimiz topluma hesap vereceğiz. Toplumdan güç alacağız ve o güç ile yola çıkacağız. Güneşi zaptedeceğiz. İktidara geleceğiz” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, belediyeler ile ilgili yasa görüşülürken yeşil alanların imara açılması için o bölgede referandum yapılmasını önerdiklerini ancak bu önerinin AKP tarafından kabul edilmediğini anımsatarak, CHP iktidarında kentlerde yeşil alanların imara açılması için referandum yapacaklarını ifade etti.

Yeşil alanlar korunmalı

Bugünkü açılışla birlikte, kentli olmanın temel kurallarından birisinin yaşandığını ifade eden Kılıçdaroğlu, kentin ulaşım, sinema, kültür, huzurlu yaşam sürdürmek, birlikte olmak, doğayla bütünleşmek anlamlarına geldiğini belirtti. Kılıçdaroğlu, “Kent demek aynı zamanda yeşil alanları yok etmektir. Kent demek gecekondulaşmaktır, trafikte yaşamı kaybetmektir. Ama bunu ters yüz etmek de öbür kenti yaratmak da bizim elimizdedir. Sosyal demokratlar bu kenti reddediyorlar” diye konuştu.

Vatandaşlar Kılıçdaroğlu’na yoğun ilgi gösterirken, Kılıçdaroğlu’nun konuşması sık sık “Başbakan Kemal,” “Halkçı Kemal” sloganları ile kesildi.

Teoman Öztürk gibi ışıtacağız

ÇANKAYA Belediye Başkanı Bülent Tanık ise, parka adını veren Teoman Öztürk’ün 1970’li yıllarda çok önemli mücadeleler verdiğini anımsatarak belediyenin projelerine ilişkin bilgiler verdi. Kılıçdaroğlu’na seslenen Tanık, “Teoman Öztürk’ün ışıttığı gibi sizin de Türkiye’yi ışıtacağınızı biliyorum” dedi.
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Başkanı Mehmet Soğancı da eski başkanları Teoman Öztürk’ün isminin bu parka verilmesinin kendileri için çok anlamlı olduğunu dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Herkes hesap verecek haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


ANKARA YOL DURUMU
Ankara1 DERECE
Yol durumu »
ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:49
 • Guneş
  07:33
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:20
 • Akşam
  17:37
 • Yatsı
  19:09
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı