KIRKLARELİ HABERLERİ LÜLEBURGAZ HABERLERİ

'Herkes film çekebilir' sloganıyla kurulan film akademisi eğitime başladı

DHA
10.04.2018 - 14:04Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/LÜLEBURGAZ(Kırklareli),(DHA)-KIRKLARELİ’ nin Lüleburgaz ilçesinde Belediye Film Atölyesinde “Herkes film çekebilir” sloganıyla kurulan  Film Akademisi eğitime başladı.
Akademide film çekim süreci anlatılarak, katılımcılara film çekmek için gerekli olan temel eğitimler verilecek. 16 haftalık eğitimin ardından katılımcıların çekeceği iki kısa filmin galası Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde(LYSA) yapılacak.
Film Atölyesinde 16 hafta sürecek eğitimde, reji, senaryo yazarlığı, fotoğraf, kadraj, kamera, montaj, temel oyunculuk, sahne düzenlemesi, cast, prodüksiyon, spikerlik, sunuculuk, muhabirlik ve habercilik eğitimi verilecek. Proje koordinatörlüğünü Dilek Çakır’ın, eğitmen ve öğrenci koordinatörlüğünü Melikhan Alkaşı’ nın ve proje yöneticiliğini Mehmet Göksel Orhan’ın üstlendiği Film Akademisi’nin amacı, katılımcıların başarılı üretimlerde bulunmalarını sağlamak olarak belirledi. Film Akademisi ile tüm katılımcılar film çekim süreçlerini tanıyarak, sinema kültürü ile gerekli donanıma sahip olabilecek. Eğitim sürecinde; iletişim, basın, medya, gazete ve sinema üzerine aktarılacak bilgilerle, katılımcıların genel kültür açısından dikkatlerini çekecek temel konulardan da bahsedilecek. Belirli zamanlarda gerçekleştirilecek atölye çalışmaları ile sektörden alanında uzman kişilerle söyleşiler de gerçekleştirilecek. Eğitimin ardından katılımcıların çekeceği kısa filmler, Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde(LYSA) gerçekleştirilecek gala ile seyirciyle buluşturulacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Lüleburgaz haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Lüleburgaz haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde 'Herkes film çekebilir' sloganıyla kurulan film akademisi eğitime başladı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı