Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Herkes eteğindeki taşları döker"

Eskişehirspor Kulübü Başkanı ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Vekili Halil Ünal, Galatasaray ve Trabzonspor'un Kulüpler Birliğinden çekilecekleri yönündeki açıklamalarına ilişkin konuştu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Devre arası hazırlıklarını Antalya Belek'te sürdüren Eskişehir temsilcisini ziyaret eden kulüp başkanı Halil Ünal, Galatasaray ve Trabzonspor'un Kulüpler Birliği'nden çekilecekleri yönündeki açıklamalarını değerlendirdi.

Ünal, “Ne Galatasaray ne de Trabzonspor'un bize resmi olarak ilettikleri bir şey var. Yöneticilerinin de yok. Perşembe günü Kulüpler Birliğini topluyoruz. Buradaki toplantıda meseleler enine boyuna masaya yatırılıp değerlendirilecek. Biz de konuyu basından takip ediyoruz” dedi.

Bir takım erken söylemler olduğunu anlatan ve bunu doğru bulmadığını ifade eden Ünal, Kulüpler Birliği Vakfı'nda birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmek durumunda olduklarına dikkati çekti.

Türkiye'de 18 kulübün üyesi olduğu Kulüpler Birliği Vakfı'nda, herkesin görüşüne saygı duyduklarını kaydeden Ünal, “Demokrasi var Türkiye'de. Herkes görüşlerini açıkça açıklayabilir. Bunlar büyük camialar. İtiraz etmiyoruz” diye konuştu.

Takımların alacağı kararlar için hareket edilmesi gereken doğru modelin, Perşembe günü yapılacak toplantıya herkesin katılması olduğunu savunan Ünal, şöyle devam etti:
“Perşembe günü yapılacak toplantıda herkes eteğindeki taşları döker. Masada aile içi meseleleri, Türk futbolunun geleceğini, talepleri mutlaka değerlendiririz. Arkadaşlarımızın taleplerini mutlaka biz de ciddi şekilde gündeme alır, hep beraber ortak bir karar veririz”

Ünal, Türk futbolunun geleceği adına, Kulüpler Birliğinin sağlıklı işlemesi adına da doğru olanın, toplantıdan çıkacak karar olduğunu belirterek, herkesin Perşembe gününü beklemesini istedi.

Ünal, “Perşembe günü yapılacak toplantıdan bir neticede çıkar” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler