GAZİANTEP HABERLERİ

Herhangi Bir Üniversiteye Yerleşemeyen Adaylara 2. Şans

IHA
12.08.2015 - 17:49Son Güncelleme :

LİSANS YERLEŞTİRME SINAVI SONUÇLARI (LYS) ÖSYM TARAFINDAN GEÇTİĞİMİZ HAFTALARDA AÇIKLANDI. BİNLERCE ÜNİVERSİTE ADAYI BİR LİSANS VEYA ÖN LİSANS PROGRAMINA YERLEŞİRKEN, HERHANGİ BİR ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEMEYEN ADAYLAR İÇİN İSE İKİNCİ BİR ŞANS OLARAK “EK YERLEŞTİRME” FIRSATI BAŞLIYOR.

IHA

Lisans Yerleştirme Sınavı Sonuçları (LYS) ÖSYM tarafından geçtiğimiz haftalarda açıklandı. Binlerce üniversite adayı bir lisans veya ön lisans programına yerleşirken, herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen adaylar için ise ikinci bir şans olarak “Ek Yerleştirme” fırsatı başlıyor.
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) kayıt günlerini geride bırakırken, bazı bölümlerinde kalan kontenjanları için açıklamada bulunarak, Ek Yerleştirme ile ilgili çalışmalarına başladı. Hukuk Fakültesinde tüm kontenjanların dolduğu Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde; Eğitim Fakültesinde 5, Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesinde 17, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinde 13, Mühendislik Fakültesinde 8, Sağlık Bilimleri Yüksekokulunda 17, Meslek Yüksekokulunda ise 24 kişilik boş kontenjanın olduğu HKÜ’lü yetkililer tarafından bildirildi.
Hasan Kalyoncu Üniversitesi’ne kayıt yaptıramayanlar için ikinci bir şans olan “Ek Yerleştirme”den faydalanarak kayıt yapılabileceği belirtilirken, Ek Yerleştirme tercih günlerinin “17-21 Ağustos 2015” tarihleri arası gerçekleştirileceği belirtildi. Ek Yerleştirme sonucu bir lisans veya ön lisans programına yerleşmeye hak kazanan adayların kayıt tarihlerinin ise; 31 Ağustos - 4 Eylül 2015’te gerçekleşeceği açıklandı.
Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin, fakülteleri, yüksekokulları, bölümleri, programları, yurtdışı eğitim olanakları, gibi konular hakkında bilgi almak isteyen öğrenci adaylarının “17-21 Ağustos 2015” tarihleri arasında HKÜ Kampüsü’ne gelerek Uzman Rehber Öğretmenlerden ve HKÜ Akademisyenlerinden detaylı bilgi edinebileceği aktarıldı. Ayrıca “0342 211 80 80” numaralı HKÜ Çağrı Merkezi’ni arayarak her türlü bilgiye ulaşılabileceği ve Ek Yerleştirme ile ilgili tüm soruların cevaplarına www.hku.edu.tr adresinden erişilebileceği belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Herhangi Bir Üniversiteye Yerleşemeyen Adaylara 2. Şans hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ağustos 2015 tarihinde saat 17 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Herhangi Bir Üniversiteye Yerleşemeyen Adaylara 2. Şans haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:45
 • Guneş
  07:27
 • Öğle
  12:34
 • İkindi
  15:06
 • Akşam
  17:22
 • Yatsı
  18:52
Sayfa Başı