« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hergün daha iyi olacağız

Beşiktaş Cola Turka Erkek Basketbol Takımı Antrenörü Ergin Ataman, Türk Telekom karşısında iyi oynadıklarını ve hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ataman, sahada sergiledikleri mücadele nedeniyle tüm takımı kutladığını belirterek, “Beşiktaş, her geçen gün daha iyi olacak ve zirve mücadelesine katılacaktır” dedi.

Maçın son 3-4 dakikasında kazanmanın verdiği rehavete kapılmalarının dışında karşılaşmanın genelinde çok iyi bir oyun sergilediklerini ifade eden Ataman, şunları söyledi: “Oyuncularımın ortaya koyduğu savunma direncinden, ribauntlardaki üstünlükten ve hücumlardaki top paylaşımlarından çok memnunum. Savunmada çok zor basket verdik. Son 3-4 dakika galibiyetin verdiği boş atışları vermesek rakibimizi çok düşük sayıda tutacaktık. Hücum istatistiklerine baktığımız zaman 3 sayılık atışlarda 20'de 3 yapmışız. 17 boş 3 sayılık atış kaçırdığımız maçta 82 sayı atmamız büyük başarı. 3 sayılık atışları da mutlaka başaracağız.”

Karşılaşmada 15 sayı, 12 asist ve 9 da ribaund ile oynayan Mire Chatman'a değinen Ataman, “Müthiş bir performans ortaya koydu” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz