Gündem Haberleri

  Hereke Borusan Kampusü Kocaeli Üniversitesi’nin

  Hürriyet Haber
  17.11.2001 - 11:15 | Son Güncelleme:


  Asım Kocabıyık Kültür Eğitim Vakfı'nın (AKKEV) Kocaeli Üniversitesi Hereke Borusan Kampusü, düzenlenen bir törenle Kocaeli Üniversitesi'ne teslim edildi. Kocaeli Üniversitesi Hereke Borusan Kampusü bünyesinde Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu, Asım Kocabıyık Erkek Öğrenci Yurdu ve Zehra Nurhan Kocabıyık Kız Öğrenci Yurdu yer alıyor.

  Törenin açılış konuşmasını yapan Borusan'ın kurucusu ve AKKEV Yönetim Kurulu Başkanı Asım Kocabıyık, Türkiye'nin Milli Eğitim konusunda atılım yapmakta geciktiğini ve eğitim kalitesinin hızla Batı ülkeleri düzeyine ulaştırılması gerektiğini vurguladı. Asım Kocabıyık, şöyle konuştu:

  'Kampusü Kocaeli Üniversitesi'ne devrederken görevimizin tamamlandığını düşünmüyoruz. Bütün bu eksiklerin tamamlanması, imkanı olan her vatandaşımızın bu sahaya katkıda bulunması ile mümkün olacak. Bu projede beni en çok memnun eden hususlardan biri de tüm Borusan Grubu çalışanlarının, yerli-yabancı müşterilerimizin ve Borusan dostlarının emeği olması. Onların da katkılarıyla bu kampusü hayata geçirdik.'

  Kocaeli Üniversitesi Hereke Borusan Kampusü, Borusan çalışanları, yerli ve yabancı müşterileri ve Grup şirketlerinin de katkılarıyla, 17 Ağustos ve 12 Kasım depremlerinin Kocaeli Üniversitesi'nde yol açtığı ağır hasarı bir ölçüde de olsa telafi etmeyi amaçlayan bir proje çerçevesinde hayata geçirildi. Projesi Kocaeli Üniversitesi tarafından hazırlanan Hereke Borusan Kampusü'nde, 108'er kişilik Asım Kocabıyık Erkek Öğrenci Yurdu ve Zehra Nurhan Kocabıyık Kız Öğrenci Yurdu'nun yanı sıra Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu bulunuyor. İki meslek ve bir bilgisayar laboratuvarı, bir kütüphane ve 170 kişilik bir konferans salonunu bünyesinde barındıran Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu, Yapı Donatımı Teknolojisi Programı ile 50 öğrenciye eğitim veriyor. Bu yıl ilk defa öğrenci kabul eden Yüksekokul, bu alanda Türkiye'de bir ilki oluşturuyor. Açılacak yeni programlarla Yüksekokul'daki öğrenci kapasitesinin iki yıl içerisinde 800'e çıkarılması hedefleniyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı