Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  HERE Maps uygulaması Windows'lu telefonlardan siliniyor

  Hürriyet Haber
  17 Mart 2016 - 14:27Son Güncelleme : 17 Mart 2016 - 14:29

  Popüler navigasyon hizmetinin Windows 10 uygulaması, çok yakında tarih olacak.

  İlk olarak Nokia'nın geliştirdiği, daha sonra bir otomotiv birliğine satılan HERE Maps, yakında Windows Mağazası'na elveda diyecek.

  Popüler navigasyon uygulaması HERE Maps, bir süre önce mağazadan "teknik bir sorun" nedeniyle kaldırılmış, bu senenin başında mağazaya geri dönmüştü. Uygulamanın bu seferki gidişi ise geçici olmayacak. HERE tarafından yapılan açıklamaya göre Maps dahil olmak üzere tüm HERE uygulamaları, bu ayın ilerleyen günlerinde Windows 10 mağazasından kaldırılacak.

  Yapılan açıklamada firma Windows 10 uygulamalarının baştan geliştirilmesinin gerektiğini, ancak bunun yerine uygulamaları Windows 10 mağazasından kaldırmaya karar verdiklerini söyledi. Duyuruya göre uygulamalar, 29 Mart'ta mağazadan kaldırılacak; 30 Haziran 2016'dan sonra ise Windows 10'da çalışmayacak.

  Bu değişiklikler, uygulamanın Windows Phone 8'deki kaderini etkilemeyecek. Yapılan açıklamaya göre HERE uygulamaları, Windows Phone 8'de "herhangi bir kesinti olmaksızın" çalışmaya devam edecek. Bununla birlikte firma, artık yeni işlev sunmayacağını, bundan sonraki güncellemelerin sadece "kritik onarımlar" olacağını belirtiyor.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İNTERNET GEREKTİRMEYEN NAVİGASYON UYGULAMALARI

  Etiketler: here maps , nokia , windows phone

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı