« Hürriyet.com.tr

Hercai bir cafe

Hürriyet Haber
X

Kadıköy'ün son halini sanırız bilmeyen yok. Her sokağın artık birkaç tane cafesi, barı ya da restoranı var. Geçtiğimiz günlerde bu cafe-restoranlara bir yenisi daha eklendi. Kadıköy Çarşısı'nın içinde, eski bir Ermeni evi olan bir binada açılan cafenin adı Hercai.

Yaklaşık 100 yıllık bir geçmişe sahip olan bu tarihi bina, üç kattan oluşuyor. İkinci katta yemek yiyip üçüncü kattaki kafede kahvenizi yudumlayıp dostlarınızla sohbete dalabilirsiniz. Hercai'nin mönüsünde ağırlık ev yemeklerinde. Her gün değişiyor, üstelik kapıdan girmeden önce mönüye bakıp kararınızı öyle verebilirsiniz. Size küçük bir tüyo: Müşterilerin en çok beğendiği yemeklerin başında etli pazı sarması geliyor.

Daha çok ofisleri o civarda olan meslek sahiplerine yönelik bir mekan olarak düşünülmüş Hercai. Ancak şu anda müşteri yelpazesi oldukça genişlemiş durumda. Örneğin perşembe, cuma, cumartesi geceleri daha çok genç çiftlerin gittiği bir kafe haline gelmiş.

Fiyatlarının da çok ekonomik olduğunu belirtelim. Çorbanın yanında yediğiniz iki çeşit yemeğe yaklaşık 700-800 bin lira ödeyip çıkabiliyorsunuz. Sakin, dinlendirici bir mekan olan Hercai'de gürültüye yer yok. Masalar ahşap ve her masanın ayrı bir rengi var. Daha çok film müzikleri, Gypsy Kings ve caz çalıyorlar.

Tel: 0 216 414 28 26

Kaynak:

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Gördüğünüzde gerçek olduğuna inanamayacağınız doğa harikaları
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyanın en nefes kesici 10 yolu
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Tam da şu sıralar gidilmesi gereken yerler! Hepsi hem vizesiz hem de çok ucuz...
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Bu terasa çıkmak cesaret istiyor! Üstelik Türkiye'de...
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Yer altında yaşayan ilginç insanlar! Burada sıcaklık 43 derece...
36 Saat
36 saatte New York’un Latin yüzü