Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Her zevke göre film

  Hürriyet Haber
  30 Kasım 2001 - 09:43Son Güncelleme : 30 Kasım 2001 - 09:43

  Bu hafta sinemalarda, aksiyondan, casus ve polisiye gerilim öykülerine, romantizmden, komediye her zevke hitap eden altı yeni film gösterime giriyor.

  Yeni filmler açısından oldukça verimli bir hafta... Sinemalarda farklı türlerde altı yeni film gösterime giriyor.

  Ünlü casus romanları yazarı John Le Carre'in romanından uyarlanan Panama Terzisi (The Tailor of Panama), hızlı temposunun yanısıra  Pierce Brosnan, Jamie Lee Curtis ve Geoffrey Rush'dan oluşan kadrosuyla dikkat çekiyor.

  Bruce Lee'nin tahtının yeni varisi olarak nitelendirilen Jet Li'nin, başrolünü Bridget Fonda ile paylaştığı Ejderin Öpücüğü (Kiss of the Dragon) bir Çinli casusun Paris'teki maceralarını anlatan iyi bir aksiyon filmi. Ejderin Öpücüğü'nün yapımcılığını ünlü Fransız yönetmen Luc Besson üstleniyor.

  Sakın Konuşma (Don't Say a Word) ise hem iyi bir psikolojik gerilim hem de nefes kesici bir polisiye. Filmin ağır topu Michael Douglas. 

  Avusturyalı yönetmen Michael Haneke'nin Piyanist'i (Le Pianiste) sinemada farklı tatlar arayanlar için. Isabelle Huppert ve Benoit Magimel'in başrollerini paylaştığı film, müziğin, kadının ve cinseliğin bilinmeyen yanlarına uzanan bir yolculuk.

  Hayatının Tek Yolculuğu (The nly Journey of His Life), Ege'ye tutkun olan Yunanlı şair Georgios Vizyenos'un yaşamından kesitler sunuyor.

  Romantik komedilerden hoşlanıyorsanız Aşkmatik tam size göre. Film Kate Hudson ve Frances McDormand'ın da yeraldığı kadrosuyla dikkat çekiyor.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı