TRABZON HABERLERİ

’’Her Yönüyle Trabzon’’ Etkinlikleri 2016 Yılında Almanya’nın Dortmund Şehrinde Yapılacak

IHA
07.10.2015 - 14:51Son Güncelleme :

2016 YILINDA 24-28 ŞUBAT TARİHLERİ ARASINDA DORTMUND WESTFALENHALLE'DE DÜZENLENECEK OLAN ''HER YÖNÜYLE TRABZON'' ETKİNLİKLERİ ORGANİZE KOMİTESİ FUAR ALANI YETKİLİLERİYLE DETAYLARI GÖRÜŞMEK ÜZERE DORTMUND'A GİTTİ

IHA

Almanya’nın Dortmund Westfalenhalle şehrinde 2016 yılının 24-28 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan ’’Her yönüyle Trabzon’’ etkinlikleri organize komitesi fuar alanı yetkilileriyle detayları görüşmek üzere Dortmund’a gitti.
Trabzon ve Dortmund Büyükşehir Belediyeleri himayesinde Trabzon Vakfı, Avrupa Trabzon Dernekler Federasyonu organizesinde Trabzonlu derneklerin katılımıyla gerçekleşecek olan etkinliklerde Trabzon’a ait kültür, sanat, spor ve sosyal etkinlikler dört gün boyunca Dortmund Westfalenhalle’de sergilenecek.
Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Akkaya, tarih, kültür, medeniyet, sanat ve spor kenti Trabzon’u kardeş şehir Dortmund’da tüm Avrupa’ya tanıtmak için önemli bir organizasyon yapılacağını kaydederek, “Böyle geniş kapsamlı bir organize ile kardeş şehrimizde bulunmak mutluluk verici bir durum. İpek yolu üzerinde önemli bir yere sahip olan şehrimiz İran ve Kafkas ülkelerine açılan önemli bir kapı. Fuar esnasında iki ülke sanayi ve ticaret odalarının geliştireceği ortak projeler sayesinde tarihi ipek yolu tekrar canlanacak” dedi.
TRABZON DORTMUND’A TAŞINACAK
Trabzon Vakfı Genel Başkanı Bilgin Aygün, “Dört gün boyunca şehrimizin tarihini, kültürünü, sosyal yaşamını ve turizmdeki yerini Dortmund’da tanıtacağız. Trabzon’un fethinin 555. yılı münasebetiyle 555 kültür ve sanat insanını İstanbul’dan trenle Dortmund’a getirerek güzel bir etkinliğe imza atmış olacağız. Şenlik alanına gelen hemşerilerimiz yöresel yemeklerden, folklor gösterilerine, fotoğraf sergisinden, el sanatlarına kadar Trabzon’a özgü her şeyi burada bulacaklar” diye konuştu.
Toplantıya Trabzon Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Mustafa Akkaya’nın yanı sıra Trabzon Vakfı Genel Başkanı Bilgin Aygün, Westfalenhalle Müdürü Dieter Meier, Ekonomiyi Teşvik Dairesi Türkiye Masası Müdürü Frank Grützenbach, İHK Dortmund Roland Kussel, Fuar Dış Temsilcisi Katrin Prüger, Nikolai Wiese, ATDF Genel Başkanı Salih Altınışık, SPD Dortmund Belediye Meclis Üyesi Volkan Baran, Dortmund Belediyesi Dış İlişkiler Masası Müdürü Reyhan Güntürk katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden ’’Her Yönüyle Trabzon’’ Etkinlikleri 2016 Yılında Almanya’nın Dortmund Şehrinde Yapılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 14 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ’’Her Yönüyle Trabzon’’ Etkinlikleri 2016 Yılında Almanya’nın Dortmund Şehrinde Yapılacak haberi güncellenecektir.

TRABZON NAMAZ VAKİTLERİ

07 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:37
 • Guneş
  07:25
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  14:46
 • Akşam
  17:01
 • Yatsı
  18:37
Sayfa Başı