ANKARA HABERLERİ

Bir milyon yazışma ‘e-beyas’la yapılıyor

Hürriyet Haber
29.01.2018 - 15:40Son Güncelleme :

Ankara Üniversitesi, e-beyas (Elektronik Belge Yönetimi ve Arşivleme Sistemi) uygulaması ile resmi yazışmalarını elektronik ortamda e-imzalı olarak yapıyor.

Hürriyet Haber

Türksat ile gerçekleştirilen işbirliği sonucu hayata geçen proje ile bir yandan kullanıcıların işi kolaylaşırken diğer yandan harcanan milyonlarca kâğıt ve binlerce klasörden tasarruf ediliyor. 20’yi aşkın yerleşkesinde yaklaşık 10 bin personeli, 50 binin üzerinde öğrencisi bulunan Ankara Üniversitesi, proje öncesinde bir milyondan fazla iç ve dış yazışma için yaklaşık 8 bin klasör kullanıyordu. E-beyas’ın hayata geçirilmesi ile birlikte artık belgeler elektronik ortamda aktarılıyor ve imzalanıyor, ilgili birimlere de anında havale ediliyor. Böylece kağıt ve fiziksel taşıma ihtiyacı ortadan kalkıyor.

‘HER YIL BİN AĞAÇ KORUNUYOR’

Ankara Üniversitesi’nin çevre ve teknolojiyi önemseyen bir üniversite olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş, “E-beyas, her yıl yaklaşık bin ağaçlık bir ormanın kurtarılması sağlıyor. Üniversitemizin hemen her yerinde görüyoruz ki elindeki suyun yarısını ağaçlarla, doğayla ve canlılarla paylaşmayı asla ihmal etmeyen çok sayıda öğrencimiz var. Bu çok önemli. Öğrencilerimizden akademisyenlerimize daima bu bilinçle hareket ediyoruz. İnsan-doğa etkileşimi misyonumuzu yerine getirmek için çalışıyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bir milyon yazışma ‘e-beyas’la yapılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ocak 2018 tarihinde saat 14 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bir milyon yazışma ‘e-beyas’la yapılıyor haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Eylül 2018, Perşembe
 • İmsak
  05:03
 • Guneş
  06:27
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  16:14
 • Akşam
  18:58
 • Yatsı
  20:16
Sayfa Başı