« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Her yerde var ama 3. bölgede çok etkisiz

ANTALYASPOR maçından sonra Pereira, “Sahada dev gibi bir Diego vardı. Takımı öne taşımak için uğraştı” dedi. Buna karşın otoriteler, mücadelesini beğense de santrforları yeterince besleyemediği için onu eleştirdi. Hürriyet yazarları da günün sorusunu masaya yatırdı...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ÖVMESİ NORMAL
Rüştü REÇBER

DIEGO’nun yapması gereken görevleri var fakat sistem gereği bu görevlerin dışına çıkıp takıma faydalı olmak için daha fazla sorumluluk alıyor. Diego’nun sezon başından beri oynadığı maçlarda ön plana çıkan nokta çok koşması ve sahanın her yerinde bulunmasıydı. Bu yüzden gol yollarında biraz etkisiz gözüktü.

BÖYLE OYNANMAZ
Hakan ÜNSAL

DIEGO’nun oynatılma sebebi ve var olan beklentilerinin karşılığı bu değil. Son maçta Van Persie’yi izleyenler, onun nerelerde top alıp kullandığını, hücumda takımı nasıl yönetip 10 numara gibi oynadığını gördüler. Onun yaptıklarını Diego yapmış olsaydı Vitor Pereira’ya sonuna kadar hak verirdim.

DAHA DA İYİ OLACAK
İlker YASİN

Performansı geçen sezonun çok üstünde Diego’nun. Her geçen gün de üzerine daha da koyuyor. Hareketli futbolu ve etkili paslarıyla Fenerbahçe’nin en iyileri arasında. Eğer Nani ve Van Persie biraz daha hareketli ve savunma hamlelerinde etkili olurlarsa Diego’nun ne kadar önemli işler yaptığı da ortaya çıkacak.

EVET “DEV” GİBİ
Kenan BAŞARAN

Alex, skorer olduğu halde ‘koşmuyor’, Diego ise, çok koşuyor ama skorer değil diye eleştiriliyor. Pereira, sadece Diego’nun değil, tüm oyuncuların koşmasını istiyor. Geçen yılı telafi etmek isteyen Diego, bu anlamda ‘dev’ gibi ama santrafora ince işler için serin kanlı kalamıyor. Van Persie son maça ona kopya verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz