Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Her yerde iddialıyız

Şampiyonlar Ligi’ni istediklerini ve zorlu arenada F.Bahçe’nin başarılı olacağını kaydeden Brezilyalı hoca, "Sezon öncesi beni huzursuz eden tek faktör tam kadro çalışamamak" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE Teknik Direktörü Arthur Zico, Avusturya kampının olumlu geçtiğini ve zorlu lig maratonu için hazır duruma geldiklerini söyledi. Avusturya’da topla buluştuklarını ve tempoyu da yükselterek teknik çalışmalara ağırlık verdiklerini ifade eden Brezilyalı hoca, "Bizi tek olumsuz etkileyen sıcaklar oldu. Bunun dışında herşey güzeldi. Tüm oyuncularımla birlikte çalışmak isterdim. Eksik oyuncular benim kafamı kurcalıyor. Süper Kupa finalinde Beşiktaş ile karşılaşacağız. Alex, Lugano, Appiah ve Roberto Carlos bizim için önemli isimler. Ezeli rakibimize karşı Carlos’un oynama şansı çok fazla. Diğerlerinin durumu belirsiz" dedi.

Stoper almalıyız

Takımda stoper eksiği olduğunu ve bu bölgeye takviye istediğini bir kez daha dile getiren Zico, "Lugano, Edu ve Can var. Önder’i ve zorda kalırsak Selçuk’u da orada kullanabilirim. Bir stoper alırsak, çok iyi olur" diye konuştu. Deivid’i bu sezon çok farklı gördüğünü de kaydeden Brezilyalı hoca, şöyle devam etti: "Kendini göstermek istiyor. Takıma iyice adapte oldu. Yılmadan çalışmasının karşılığını alıyor. Bütün oyuncular aramıza katıldığında, yeni kaptanımızı söyleyeceğim. Semih’in ilk 11 konusunda şansı yüksek. Kaptanlık için de ilk sıradaki isimlerden."

Edmar gidecek

Geçen sezon iki kaleci ile sezonu kapattıklarını ve kaliteli file bekçilerine sahip olduklarını belirten Zico, "Sonuçta ikisi de milli. Onlara güvenimiz tam. Yabancı oyuncu konusunda kontenjanımız 7. Bu durumda da Edmar de Souza, ayrılmaya en yakın aday. Kendisi de bu durumdan haberdar. Şampiyonlar Ligi’ni istiyoruz. Bu zorlu arenanın baskısına futbolcularım hazır olacaklar. Benim ön elemede tercih edeceğim takım, kazanabileceğimizden emin olduğum takım olurdu. Geçen sene Dinamo Kiev’e elendik diye bu sene de aynı rakibi istiyoruz. Kiev’i çekersek, onlara daha iyi olduğumuzu gösterebiliriz. Ama intikam duygusu ile değil. Mücadele ettiğimiz her yerde, iddialıyız" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz