« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Her yerde ‘1’ numara olacağız

Demirören, formalarında Kızılay reklamı olacağını açıkladı, “Yönetim kurulu olarak hedefimiz sosyal alanda Beşiktaş’ı bir numara yapmak” diye konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

DİVAN kurulu toplantısında konuşan kulüp başkanı Yıldırım Demirören, ligde zaman zaman inişler ve çıkışların olacağını, asıl önemli olanın sezon sonundaki pozisyonları olduğunu söyledi. Demirören, transfer çalışmaları için yurtdışına gideceğini belirterek, “Ligde inişler çıkışlar olacak. Mühim olan ligi nasıl bitirdiğimiz. Çok zor bir lig olacak. Birlik ve beraberlik içinde başarıyı sağlayacağız. Yoksa kazanamayız. Burada konuşarak ve eleştirerek başarı sağlanabilir. Hatamız yoksa iş yapmamış oluruz. Futbol ticaret oldu. Ticaret yapıyoruz. Ticarette hata olur” dedi.

Kızılay reklamı

Demirören, gelecek haftadan itibaren, futbol takımının formasının sırtında Kızılay reklamının yer alacağını söyledi. Yönetim kurulu olarak hedeflerinin sosyal alanda Beşiktaş’ı bir numara yapmak olduğunu kaydeden Demirören, “Bunları yaparsak Beşiktaş sevgisini, dürüstlüğünü insanlara gösteririz. Beşiktaş gibi bir kulüp senede 2-3 milyon dolar kazanacak diye formasının sırtına reklam almaz. Türk Kızılayı’nın reklamıyla gelecek hafta sahaya çıkacağız. Bu şekilde topluma Kızılay’ın önemini anlatmak istiyoruz” diye konuştu.

Bayanlar deplasmana

Beşiktaşlı bayan taraftarları da deplasmanlara götürmeyi amaçladıklarını vurgulayan başkan Demirören, bu seyahatlerde maliyette de yardımcı olacaklarını dile getirdi. Başkan, ayrıca “100. Yıl kutlamaları ve şampiyonluk balosunda atladığımız, unuttuğumuz kişilere teşekkür ediyorum. Kendilerinden özür diliyorum” dedi.

Karadeniz sitem etti

BEŞİKTAŞ Kulübü Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, bulunduğu yerden ve yaptığı işten memnun olmadığını söyledi. Açılış konuşmasını yapan Karadeniz, yaptıkları işlerden dolayı özellikle kulüp yönetim kurulu tarafından onore edilmemelerinden dolayı üzüntü yaşadığını dile getirdi. Yalçın Karadeniz’in eleştirilerinden kulüp yönetim kurulu üyeleri Ertunç Soğancıoğlu ile Kenan Öner de nasibini aldı. Karadeniz, ayrıca şunları söyledi: ”Türkiye’deki siyasi parti anlayışı neyse, spor kulüplerindeki anlayış da aynı. Karşımızda memnuniyetsiz kitle bulmamız doğaldır. Ne İsa’ya, ne Musa’ya yaranabiliyorsunuz.”

Başkana borç 55 milyon lira

SİYAH beyazlı kulübün toplam borcunun, alacaklar düşüldüğünde, 153 milyon 324 bin 248 lira olduğu açıklandı. Derneğin borcunun 62 milyon 502 bin 565 lira, Futbol A.Ş’nin ise 90 milyon 821 bin 683 lira olduğu bildirildi. Bu arada, başkan Yıldırım Demirören’e borç miktarının ise 55 milyon 903 bin 337 lira olduğu ifade edildi. Öte yandan, alacakların düşülmemesi halinde ise toplam borç miktarının 191 milyon 274 bin 26 liraya yükseldiği vurgulandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz