Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Her türlü tedbir alındı

  ANKARA
  10 Eylül 2013 - 01:23Son Güncelleme : 10 Eylül 2013 - 00:31

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, PKK’nın çekilmeyi durdurması konusunda “Türkiye, kendi yapması gerekenler içerisinde her türlü alternatife dönük tedbirlerini her zaman almıştır, bundan sonra da almaya devam edecektir.” dedi.

  A Haber televizyonunda konuşan Bozdağ, süreci şöyle değerlendirdi: “Şu anda, arzu edilen, terör örgütü mensuplarının Türkiye topraklarını tamamen terki tamamlanmış değildir. Öte yandan bu süreç içinde gerek terör örgütü, gerek BDP adeta bir rol dağılımı yapmış gibi. Birisi
  kötü polisi, birisi iyi polisi oynuyor. Birisi bir açıklama yapıyor, sert ifadeler kullanıyor. Öbürü ‘O manada değil de şöyle demek istedi’ diye yumuşatan, tevil eden yaklaşımlar içine giriyor. Bunu, terör örgütü ve BDP’nin kendi kamuoylarına dönük bir taktiği, stratejisi olarak görüyorum. Terör örgütünü muhatap alarak, konuşmak doğru değil. Terör örgütü ne yapacaksa kendi bileceği iştir. Türkiye, kendi yapması gerekenler içerisinde her türlü alternatife dönük tedbirlerini her zaman almıştır, bundan sonra da almaya devam edecektir. Terör bitene kadar çalışmalarımızı, mücadelemizi sürdüreceğiz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı