Futbol Her türlü golü yedik
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Her türlü golü yedik

YEREL HABERLER HER TÜRLÜ GOLÜ YEDİK

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, “Yapılması gereken ne kadar hata varsa hepsini yaptık, yenilmesi gereken ne kadar gol varsa her türlü hepsini yedik. İnşallah bundan sonra onların hiçbiri olmayacak” dedi.

Çalımbay, 4 Eylül Stadyumu'nda düzenlediği basın toplantısında, 3-2 mağlup oldukları Trabzonspor karşılaşmasında belki de antrenörlük hayatında en çok üzüldüğü maçı geçirdiklerini söyledi.

Trabzonspor maçında kendisini en çok üzen şeyin yedikleri goller olduğunu ifade eden Çalımbay, “Özellikle en son yediğimiz gol affedilir cinsten bir gol değil. Profesyonel bir takımın böyle goller yememesi lazım. Beni tek memnun eden şey ne olursa olsun maçın başından sonuna kadar takımın oyundan kopmaması” dedi.

Oynadıkları oyununun karşılığını alamadıklarını söyleyen teknik direktör Çalımbay, “Oynadığımız oyununun biraz daha üstüne koymamız gerekiyor ve artık neticelerle, puanlarla buluşmamız gerekiyor. O yüzden de inşallah Eskişehirspor maçıyla iyi günlerimize başlamış olacağız. Bütün oyuncularıma güveniyorum, inanıyorum. Çünkü çok kaliteli oyunculara sahibim” diye konuştu.

Bundan sonraki maçlarının telafisi olmayan, final niteliğinde maçlar olduğunu anlatan Çalımbay, “Bundan sonra kredi diye bir şeyimiz kalmadı. Herkesin her şeyini ortaya dökmesi gerekiyor, bütün oyuncuların kapasitesinin çok üstüne çıkması gerekiyor. Ben böyle olacağına inanıyorum. İnşallah yeni bir başlangıçla Eskişehirspor maçına çıkacağız” ifadesini kullandı.

Eskişehirspor maçının kendisi için bambaşka bir maç olacağını kaydeden Çalımbay, şöyle konuştu: “Çünkü ben buraya gelmeden önce Eskişehirspor'da görev yapıyordum. Oradaki bütün oyuncuların hepsi benim kendi kurduğum, kendi getirdiğim oyuncular. Eskişehirspor'da görev yaptığım süreçte de ne hedeflediysek onların hepsini gerçekleştirdik. Şimdi tabi ki benim için ilk yarıda sezon başında başladığım bir takıma ikinci yarı rakip olmak değişik bir duygu. Ama benim için şu anda tek önemli şey Sivasspor'un başarısı. Tek amacımız da oradan iyi bir şekilde Sivas'a dönmek. Tabi ki zor bir maç olacak. Çünkü Eskişehirspor hakikaten iyi bir takım. İyi futbolculardan kurulu bir takım. Onun için çok dikkat etmemiz gerekecek, çok değişik bir maç olacak. Bizim tek hedefimiz oradan iyi bir şekilde ayrılıp buraya dönmek.”

“YENİLMESİ GEREKEN NE KADAR GOL VARSA HEPSİNİ YEDİK"

Umutsuz olmadıklarını ifade eden Çalımbay, “Takımı toparlayacağımıza ve çok iyi yerlere geleceğimize inanıyoruz” dedi. Takımın mücadelesinden memnun olduğunu yineleyen Çalımbay, şöyle devam etti: “Tabiiki bazı şeylerde hata yapıyoruz, inşallah o hataları da şu maçlardan sonra yapmayacağız. Çünkü biz yapılması gereken ne kadar hata varsa hepsini yaptık, yenilmesi gereken ne kadar gol varsa her türlü hepsini yedik. İnşallah bundan sonra onların hiçbiri olmayacak. Yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz. Yalnız bazı arkadaşlarımızın kapasitesinin üstüne çıkması kesinlikle şart. Bütün gayemiz bu sene ligi iyi bir yerde bitirmek.”

Çalımbay, şu anda Abdurrahman ve Dennis'in dışında sakat oyuncuları olmadığını sözlerine ekledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle