« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Her türlü fedakarlığa razıyım"

Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, motor sporlarını yeni bir imaj kazandırmak istediklerini ve bunun için Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun tecrübesinden faydalanacaklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bekir Yunus Uçar, yaptığı açıklamada, federasyonun yeni dünya ve Avrupa şampiyonu yetiştirmek ve altyapıyı güçlendirmek için bir dizi yeni proje başlattıklarını kaydetti.

Yamaha R6-Dunlop Kupası'nda Türkiye'yi yurtdışında temsil edecek en hızlı pilotların seçiminin 7 Ocak Cuma günü Kenan Sofuoğlu tarafından gerçekleştirileceğini belirten Uçar, motosiklet federasyonu olarak yenilenme ve gelişme atağı başlattıklarını kaydetti.

Uçar, “Temel hedefimiz motor sporları aracılığıyla dünyada Türkiye'ye yeni bir imaj kazandırırken, aynı zamanda turistik, kültürel ve politik pek çok sosyal olguya olumlu etki yapacak bir tanıtım gerçekleştirmektir. Bu hedef doğrultusunda pist yapımı, motosiklet sporunun kitlelere tanıtımı ve yeni yıldız sporcular ortaya çıkarmak için tüm imkanlarımızı seferber etmiş bulunmaktayız. Yapımı devam eden 2 eğitim pisti, bir yarış pistimiz de proje aşamasında bulunuyor” diye konuştu.

Türkiye'nin motor sporlarında bir yere gelmesi için başlattıkları çalışmaların başarıya ulaşmasında bir dünya yıldızı olan Kenan Sofuoğlu'nun büyük bir avantaj olduğuna dikkati çeken Uçar, “Kenan'ın tecrübesinden popülaritesinden faydalanacağız. Zaten bu projenin oluşumunda da beraber hareket ettik. Kenan, kendisi gibi yıldızlar çıkarmaya kararlı. İstanbul Park'ta en iyilerini seçeceğine inancımız tam” dedi.

SOFUOĞLU: “FEDAKARLIĞA HAZIRIM”

Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu ise kendisinin de Yamaha R6-Dunlop Cup aracılığıyla dünya motor sporları arenasına adım attığını söyledi.

2002 yılındaki Yamaha R6-Dunlop Cup'ta 5 ayakta birincilik kürsüsüne çıktığını anımsatan Sofuoğlu, “Ülkem için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırım. Yamaha R6-Dunlop Cup genç yeteneklerin motosiklette ilerlemeleri için ideal bir platform. Profesyonel takımlar bu yarışları izlerler ve başarılı olanlara kapılarını açarlar” diye konuştu.

İstanbul Park Pisti'nde 7 Ocak Cuma günü saat 9.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek Yamaha R6-Dunlop Cup Türkiye seçmelerine çok sayıda motosikletçinin katılması bekleniyor. Seçmeler sonunda şampiyon pilotların özel şovlarına sahne olacak İstanbul Park'taki organizasyon, motosiklet ve tüm yarışseverler tarafından ücretsiz olarak izlenebilecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz