Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Her taşın aldında o

  Hürriyet Haber
  11.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme: 11.01.1999 - 00:01

  Haluk Kırcı Erzurum'da 1958 yılında dünyaya geldi. Ankara Eğitim Enstitüsü'nü bitiremeden terk etti. Öğrencilik yıllarında sağ görüşü benimsedi ve terör olaylarına katıldı. Abdullah Çatlı ile Nenehatun Yurdu'nda kaldı. İşte özetle Haluk Kırcı:

  8 Ekim 1978 tarihinde, Abdullah Çatlı'nın 'Reis' kod adıyla yönettiği, Ankara Bahçelievler'de TİP'e üye 7 öğrencinin işkence edildikten sonra askı telleri ile boğularak ve kurşunlanarak katledilmesi olayına karıştı. Ankara 1 Nolu Sıkıyönetim Mahkemesi'nce 12 Nisan 1988 yılında 7 kez idama mahkum edildi. 1991 yılında çıkartılan Şartlı Tahliye Yasası'ndan hatalı şekilde yararlandırılarak, 1 yıl sonra 1992 yılında salıverildi.

  25 Ocak 1996'da İstanbul'da bir kimlik kontrolü sırasında, Küçükçekmece'de yakalandı, Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'nde gözaltında tutulurken, esrarengiz bir şekilde ortadan kayboldu.

  MİT, Tarık Ümit'i kaçırıp, öldürmekle suçladı.

  Susurluk'ta kaza yapan Mercedes'i takip eden araçta olduğu öne sürüldü.

  Topal cinayetine karışmaktan Beyoğlu 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde idam istemiyle yargılanıyor.

  Gaziantep'te yayın yapan Yaprak TV'nin sahibi Mehmet Ali Yaprak'ı 25 Mayıs 1996'da kaçırarak altı gün sonra serbest bıraktığı iddiasıyla hakkında iki dava açıldı.

  Başbakan Mesut Yılmaz'a yumruklu saldırıyla ilgili olduğu iddia edildi.

  Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Namık Erdoğan'ın öldürülmesi olayına karıştığı söylendi.

  Azarbeycan'daki darbe girişiminde de rol oynadığı öne sürülüyor.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı