SAKARYA HABERLERİ

’Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ Projesinin Tanıtım Toplantısı Gerçekleşti

IHA
24.10.2015 - 16:16Son Güncelleme :

İHH SAKARYA TEMSİLCİLİĞİNDE HER SINIFIN BİR YETİM KARDEŞİ VAR TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ.

IHA

Sakarya’da “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesinin tanıtım toplantısı geniş katılımla gerçekleşti.
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın 2013 yılında başlatmış olduğu “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi bu eğitim yılında Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim Bir Sen ortaklığında devam ediyor. Gerçekleşen tanıtım toplantısına İHH Sakarya İl Temsilcisi Sebahattin Aydın, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, İHH Sakarya Yetim Birimi Sorumlusu Abdurrahman Şafak, Sakarya İl Müftü Yardımcısı Yunus Acar, Eğitim Bir Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve STK Temsilcileri katıldı.
Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program İHH Sakarya İl Temsilcisi Sebahattin Aydın’ın konuşmasıyla devam etti. Aydın, “Bütün mazlum coğrafyaların bel bağladığını, ümitlerinin Türkiye olduğunu, Türkiye’den yapılacak olan çalışmaların dünyanın birçok bölgesinde hızla filizlenerek çevrelerine yayılacağını görüyorlar. Buna birçok bölgede şahit olduk. Yetim projesi Türkiye’den bir ailenin hiç tanımadığı mazlum bir aileye yardım etmeyi amaçlıyor. Bu sistem yaptığınız yardımın alenileştirilmemesi ilkesiyle de uygun. Bu çalışmamızın bu 3. Yılı. 2013 yılından itibaren İHH, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim Bir Sen yapılan protokollerle birlikte 4 paydaşa birden bürünüyor. Sakarya ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesinde Türkiye’mizde güzide illerden bir tanesidir. Sakarya’da çalışmasının milli eğitim ayağında en son sayı 301 okul, 640 yetime ulaşıldığını görüyoruz. Bu Sakarya’yı İstanbul ve Ankara’dan sonra Türkiye’nin vilayetleri arasında 3. Sıraya yerleşiyor. Mevcut durum sponsorluklarla yürümüyor. Bunun dışında Sakarya’mızdan bin 601 yetime adeta nefes olup, o yetimlere can verildiğini görüyoruz. Bu sayı bizi ilk 5’e koyuyor. Nüfusla orantılı olduğu zaman bu veriler gerçekten çok önemli” ifadelerini kullandı.
Program diğer konuşmacıların konuşmaları ile devam etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden ’Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ Projesinin Tanıtım Toplantısı Gerçekleşti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ekim 2015 tarihinde saat 16 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ’Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ Projesinin Tanıtım Toplantısı Gerçekleşti haberi güncellenecektir.

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:21
 • Guneş
  08:10
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:40
 • Yatsı
  19:17
Sayfa Başı