Gündem Haberleri

  Her şeyi beceren kadın

  Hürriyet Haber
  01.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ünlü şarkıcı ve yıldız Cher yine sahnede. Ancak bu kez yeni aşk dedikoduları, yeni estetik operasyonları, yeni dövmeleri ya da vücudunun en ince ayrıntılarını ortaya seren yeni skandal kıyafetleriyle değil. Pop müziğin divası Cher, listeleri altüst eden ‘‘Believe’’ albümüyle gerçekleştirdiği müthiş çıkışın keyfini yaşıyor son günlerde. Yeni filmi ‘‘Mussolini'yle Çay’’ da yakında vizyona giriyor.

  Cher, 1998'e kötü başlamıştı. Eski kocası Sonny Bono, 5 Ocak 1998 günü kayak yaparken geçirdiği kaza sonucu can vermişti. Ama 52 yaşındaki ünlü yıldız, kötü başladığı bu yılı büyük bir başarıyla noktalıyor.

  Kimi zaman çılgın bir popstar, kimi zaman karakter oyuncusu, bazen vamp, bazen de şefkatli bir anne olarak karşımıza çıkan Cher son başarısıyla ilgili olarak Alman Bnute Dergisi'nin sorularını yanıtladı. 1960'ların hippi kızı, 70'lerin disko kraliçesi, uzun yıllar sonra müzik alanında ilk kez muhteşem bir dönüş yapıyor. ‘‘Ay Çarpması’’ ve ‘‘Eastwick Cadıları’’ filmlerindeki rolleriyle oyunculuk alanında da hayli yetenekli olduğunu kanıtlayan Cher, ‘‘Oyunculuğu çok ciddiye alıyorum. Onun için de ciddi bir oyuncu olarak görülüyorum. Müzik alanında ise ışıltıyı seviyorum. Bu iki rolü oynarken de büyük zevk alıyorum’’ diye konuşuyor.

  Oyunculuğa ağırlık verdiği yıllarda müziği asla ihmal etmediğini, konserlerinde biletlerin günler öncesinden tükendiğini anlatan Cher'in marifetleri, müzik ve sinemayla sınırlı kalmıyor. Sağlıklı yaşam gurusu Robert Haas'la birlikte kaleme aldığı ‘‘Forever Fit’’ adlı kitap, artık neredeyse bir klasik haline geldi. Ayrıca birçok videoklibin yönetmenliğini üstlendi ve kürtaj haklarını savunan bir film çekti. Bu filmde kendisiyle birlikte Demi Moore ve Sissy Spacek de rol aldı. Kendisi bir cadı gibi görenlere de yanıt veriyor Cher: ‘‘Ben cadı değil, inançlı bir insanım. Yer ve gökyüzünün gizemleri karşısında hepimizin çaresiz olduğuna inanıyorum. Ancak pek çoklarının ileri sürdüğü gibi varlığımızın sıkıcı olduğunu da düşünmüyorum.’’

  Cher aynı zamanda sınırsız bir hoşgörüye de sahip. Örneğin, ilk kocası Sonny Bono'dan olan 29 yaşındaki kızı Cherilyn Sarkisian'ın lezbiyen olmasına hiç aldırış etmiyor.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı