Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Her şeye rağmen birlik olmalıyız

Adanaspor Kulübü eski başkanlarından ve Adalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şevki Adalı, turuncu-beyazlı takımla ilgili açıklamalarda bulundu.

ADANA / DHA
SON GÜNCELLEME

Adalı şu ifadeleri kullandı; "Sezona 'şampiyonluk' parolasıyla başlamasına rağmen bugün, aldığı başarısız sonuçlar ve puan cetvelindeki durumu dolayısıyla zor günler geçiren Adanaspor muza kayıtsız şartsız destek olmak, turuncu-beyazlı renklere gönül veren her Adanalı'nın görevidir.

Büyük Adanaspor Ailesi olarak şunun bilinmesini isteriz ki; uzun yıllar hizmet etmekten şeref duyduğumuz, peşinde koşmaktan yılmadığımız Adanaspor, hangi koşullar içinde bulunursa bulunsun sevdalısı olmaktan vazgeçmeyeceğiz.

57 yıllık tarihi boyunca nice zaferlere imza atan, yeşil sahalarda aldığı başarılarla bizlere büyük sevinçler yaşatan Adanaspor, zaman zaman her kulübün başına gelebilecek güçlüklerle mücadele etmek zorunda kalmıştır. Önemli olan da kulübümüz bu zorluklarla boğuşurken, turuncu-beyazlı renklere gönül veren bizlerin birlik ve beraberlik içerisinde dimdik Adanasporumuz'un arkasında durmamızdır.

Bugün her ne kadar Adanaspor bir anonim şirket olsa da, kongrede seçilerek göreve gelmiş, taraftarına ve camiasına hesap verme zorunluluğu hisseden bir yönetimi bulunmasa da, bu kulübün adı "Adanaspor" ve forma rengi "turuncu-beyaz" olduğu sürece peşinden koşmaya devam etmeliyiz. Çünkü Adanasporluluk bunu gerektirir.

Saha da başarısız sonuçlar alınmasından dolayı, Adanaspor formasını şerefle giydiklerine inandığım futbolcularımıza hakaret ederek , yönetimi ve teknik heyeti istifaya davet ederek Adanaspor'a sırt çevirilmemelidir. İçinde bulunduğumuz durum bugün Türkiye liglerinde bir çok takımın da yaşadığı bir süreçtir. Henüz şampiyonluk iddamızdan kopmuş olduğumuza kesinlikle inanmıyorum... Yeter ki Büyük Adanaspor Taraftarının inandığı kadar yönetim de inansın.

Adanasporlu kendisini asıl bu zor koşullarda göstermeli ve takımına dört elle sarılmalıdır ki, birileri 'Adanaspor Sevgisi'nin ne demek olduğunu anlasın.

Bizler bir günde Adanasporlu olmadık ki, bir günde bu takımdan vazgeçelim.O nedenle Turuncu-Beyaz renkleri sevdası bilmiş bir Adanalı olarak büyük Adanaspor taraftarına sesleniyorum; Gün birlik günüdür…Gün Adanasporluluğumuzu dosta düşmana gösterme günüdür. Turuncu-Beyaz sevdamızın hiçbir koşulda ve şartta sona ermeyeceğini haykırma günüdür."

 


Bunları da Beğenebilirsiniz