Ege Haberleri

EGE

  Her şey madalya için

  Hürriyet Haber
  22.08.2014 - 01:18 | Son Güncelleme: 21.08.2014 - 17:57

  KAZAKİSTAN’ın Almatı şehrinde 4-9 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek İtfaiye Sporları Dünya Şampiyonası’na hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Olimpiyat Takımı, ülkemizi en iyi şekilde temsil edebilmek için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

  Toros Eğitim Merkezi’nde yarışma standartlarına uygun olarak hazırlanan pistte günde 4 saat antrenman yapan ateş savaşçıları, engelleri aşıp merdivenleri çıkıyor, hortumlarla koşuyor. Hepsinin de ortak amacı, Kazakistan’da en iyi dereceyi elde ederek İzmir’e başarıyla dönebilmek.
  Takım gençleşti
  İzmir ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edebilmek için yoğun bir tempoda çalıştıklarını belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Arama Kurtarma ve Afet İşleri Şube Müdürü İsmail Derse, kondisyon yüklemesi ile başladıkları çalışmalarda daha sonra teknik parkura geçtiklerini söyledi. Aynı zamanda Olimpiyat Takımı Antrenörü de olan Derse, “Üç arkadaşımız görev değiştirdiği için takımdan ayrılmak zorunda kaldı. Onların yerine gelen yeni arkadaşlarımızın takıma adapte olabilmeleri için ekstra antrenman yapıyoruz. Kıdemlilerin tecrübesinden, yeni arkadaşlarımızın da enerjisinden yararlanarak genç bir ekip oluşturduk. Başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı