Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Her şey Kartal aşkı için

Erkekler Hentbol Süper Ligi'nde son yıllarda şampiyonluklara adeta ambargo koyan Beşiktaş'ın kadrosunda bulunan Utku Ergüder, siyah-beyazlı forma aşkına her hafta 906 kilometre yol kat ediyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Özel bir bankada yönetici olan siyah-beyazlı takımın hentbolcusu Utku, iş ve spor hayatını birlikte götürerek Ankara-İstanbul arasında adeta mekik dokuyor.

Kariyerinde ve takımında birçok şampiyonluklar yaşayan Utku, Beşiktaş sevgisiyle bu kadar yolu kat ettiğini söyledi.

Utku, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iş ve spor hayatını farklı illerde götürmesinin mantıklı gözükmeyebileceğini belirterek, “Beşiktaş sevgisinin yanı sıra karşılıklı diyalog anlayışı olmasa bunlar gerçekleşmezdi” dedi.
Beşiktaş'a 7 yıl önce transfer olduğunu hatırlatan tecrübeli oyuncu, “Transfer olduğum günden beri Ankara-İstanbul arasında mekik dokuyorum. Özel bir bankada görev yapıyorum. Yatırım bankacılığı biriminde bölge müdürü olarak çalışıyorum. Sık sık İstanbul'da toplantılara da katılıyorum. Cuma günleri İstanbul'a gelip, idman yapıyorum. Cumartesi günü takımla birlikte oluyorum. Pazar günleri de genelde maçlarımız oluyor. Hocalarımın programını yerine getirmeye çalışıyorum. Mümkün gözükmeyen bir olay karşılıklı anlayış ve iyi niyet çerçevesinde olumlu yürüdü. Ancak hiç çalışmadığım kadar çok çalışmak zorunda kaldım” diye konuştu.

“RAKİP TAKIMLARDA ANTRENMAN YAPIYORUM”

Utku, İstanbul'da takımıyla olamadığı zamanlarda rakip takımlarla antrenman yaptığını dile getirdi.

Ankara'daki bütün ekiplerin kapılarını kendisine açtığını ifade eden siyah-beyazlı oyuncu, “Ciddi anlamda destekleniyorum. Hentbolun eskilerinden biriyim. Eğer şaka yapmıyorlarsa benim antrenman kalitemden yararlanmak istediklerini söylüyorlar. Kibarlık yapmıyorlarsa bu şekilde düşünüyorlar. Tabii ki rakiplerin her idmanına girmemeye çalışıyorum” dedi.

Spor hayatında disiplini elden bırakmayan ve takımından hafta içinde uzak olsa da çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren başarılı oyuncu, kendi imkanlarıyla tuttuğu hocalarla da antrenmanlar yaptığını söyledi.
Utku Ergüder, Beşiktaş'ın o hafta oynayacağı takımların antrenmanlarına katılmadığını kaydederek, “Herkes aşağı yukarı kimin ne yaptığını biliyor. Beşiktaş güçlü bir takım ve benim nasıl biri olduğumu biliyorlar. Ankara'da iş hayatını sürdürüp, İstanbul'da sportif kariyerimi devam ettirmenin sıkıntısını yaşamadım. Düzen çok iyi yürüdü. Kulüp yöneticilerim de anlayışlı davrandı. Ben de 7 senelik süreçte karşılığını verdim. Sorun çıkarmamaya çalıştım” diye konuştu.

İşi gereği, hafta içi gittiği şehirlerde hangi takım varsa onlarla antrenmana çıktığını dile getiren Ergüder, “Hentbol camiasında ciddi bir anlayış ve kültür vardır. Rekabet ayrı şey, saha dışındaki dostluk ve paylaşım ayrıdır. Başka hentbolcular İstanbul'a geldiğinde Beşiktaş ile antrenmana çıkma izni verilir. Bu bizi kızdırmaz, mutlu eder. Hafta sonları uzun süre gidip geliyordum ama istikrar oturdu. Kulübümle yaptığım anlaşmada masrafları kendi adıma karşılıyorum. Zaman zaman uçakla gidip geliyorum. Sonuçta 3.5 saatte Ankara'dan İstanbul'a geliniyor.”

“BEŞİKTAŞ AYRI BİR SAPLANTI”

Tecrübeli hentbolcu, iki işi farklı şehirlerde götürmesine rağmen Beşiktaş'ın kendisi için ayrı bir saplantı olduğunu dile getirdi.

Takım arkadaşlarının da bu yönde kendisine saygı duyduğunu vurgulayan Utku, “Başlarda arkadaşlarım için biraz garip geldi. Ancak performansla ilgili bir sıkıntı olsa zaten kulüp devam etmez. Ne hocalar ister, ne takım arkadaşlarım kabul eder. Sonuçta bir hafta boyunca takımdan uzaksınız. Ancak ben ne görev verildiyse yapmaya çalıştım. Arkadaşlarım da bu duruma alıştı. Benim için de önemli olan Beşiktaş'ın başarısıdır. Beşiktaş'ın başarılı olduğunu görmek beni inanılmaz motive ediyor. Takımda ağabeylik yapmak beni ayrı mutlu ediyor. Ayrıca önemli haftalarda gelip İstanbul'da kalıyorum. İstanbul'da da evim var. Önemli maç varsa haftanın tamamını burada geçiyorum. Ayrıca yıllık izinlerimi de spor hayatımı sürdürecek şekilde kullanıyorum” diye konuştu.

Tecrübeli oyuncu, son dönemde elde ettikleri başarılara rağmen işlerinin daha yeni başladığını ifade ederek, “Vizyonumuzu büyük koymaya çalışıyoruz. Başkanımız Yıldırım Demirören bu şekilde devam etmemizi istedi. Bundan sonra Avrupa'da başarı istiyoruz. Taraftarların desteği konusunda ise belli bir grubumuz var. Daha büyük salonda daha çok taraftar önünde oynamak isteriz. Camia tarafından sevildiğimizin farkındayız. Sorun yaratmadan başarı sağlarsak devamı mutlaka gelir” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler