« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Her şey değişmeli

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş Kongresi öncesinde başkan adayı olduğunu dün resmen açıklayan Serdar Bilgili, ‘‘Mevcut yapı baştan sona değişmelidir. Genç beyinlerle ağır yükü taşıyacağız’’ mesajıyla yola çıktı.

<ı>Göreve talip oldu

Beşiktaş Kulübü'nün 27 Mart'ta yapılacak Olağan Genel Kurulu yaklaşırken siyah beyazlı kulübün eski genel sekreteri Serdar Bilgili başkanlığa aday olduğunu dün resmen açıkladı. Bilgili, siyah beyazlı kulübün ilk başkanı Şamil Osmanoğlu ile bugüne kadar görev yapmış 30 başkan ve 37 yönetim kuruluna minnetlerini sunarak başladığı sözlerini şöyle sürdürdü:

Seba'ya teşekkür

‘‘Özellikle son 16 yıl içinde Beşiktaş'a hizmet veren ve bizlere bu kulübü miras bırakan Süleyman Seba'ya teşekkür ediyorum. Sayın Seba, 1982 yılında göreve geldiğinde 500 bin dolar olan bütçeli bir kulüp devralmıştı. Bugün bu bütçe 50 milyon dolardır. Ne yazık ki idari yapımız bu bütçeleri kaldırmaya ve 100 milyon dolar seviyesine çıkarmaya uygun değil.

Avrupa'yı yakalamalıyız

Avrupa Topluluğu'na girmeye çalıştığımız şu dönemde çağdaş bir Beşiktaş, kaynak bulan, iyi yöntemler uygulayan ve kulübü Avrupa düzeyine getirebilen bir idari yapıya ihtiyaç vardır. Mevcut yapı baştan sona değişmelidir. Altyapısından amatör şubelere kadar yeniden koordine edilmelidir. Amatör şubeler kendi yönetimlerini seçmeli, sponsor firmalarla gelirlerini temin etmelidir.

Harekete geçilmeli

Futbol takımı takviye edilmeli, Avrupa ölçüsünde kadro oluşturulmalıdır. Ümraniye Kamp Tesisleri bu yıl devreye girmelidir. Fulya Projesi hemen ayağa kaldırılmalı, Akatlar Spor Komleksi derhal teslim alınmalıdır. Taraftar-basın ilişkileri üst düzeye getirilmelidir. Camianın gurur duyacağı, başta futbol olmak üzere tüm branşlar harekete geçirilmelidir.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler