Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Her şey 75'inci yıl için

  Hürriyet Haber
  01 Eylül 1998 - 00:00Son Güncelleme : 01 Eylül 1998 - 00:01

  Cumhuriyetin 75’inci yılı için düzenlenen kutlamalar yoğun ilgi görüyor. Fahir Atakoğlu’nun Dolmabahçe Sarayı’nda, Zülfü Livaneli’nin de Kazlıçeşme’de verdiği konserler büyük bir coşkuyla izlendi.

  Cumhuriyetin kuruluşunun 75'inci yılı nedeniyle düzenlenen etkinlikler tüm hızıyla sürüyor. Bu etkinliklerden Fahir Atakoğlu'nun konseri dün gece Dolmabahçe Sarayı'nda gerçekleştirildi. Sanatçının 75'inci yıl için özel olarak bestelediği eserlerin sunulduğu konserde Atakoğlu'na, Fahrettin Kerimov yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası eşlik etti. Global Menkul Değerler'in sponsorluğunda gerçekleştirilen konserde, Erkan Oğur, İsmail Demircioğlu, Yarkın Türk Ritmleri Topluluğu, Sibel Gürsoy, Birol Topaloğlu ve Laz Kadınlar Korosu konuk sanatçı olarak sahneye çıktı.

  Livaneli'ye yoğun ilgi

  Özgün müziğin sevilen yorumcularından Zülfü Livaneli de Kazlıçeşme'de ücretsiz bir halk konseri verdi. ‘‘Merhaba’’ adlı şarkısıyla konserine başlayan Livaneli, yaklaşık 500 yıllık bir tarihi olan mekanda sevilen şarkılarını seslendirdi. Cumhuriyetin 75'inci yılı nedeniyle düzenlene ve Milliyet Gazetesi ve Zeytinburnu Hizmet Vakfı'nın işbirliğiyle gerçekleştirilen konserde 25 şarkı seslendiren Livaneli, ‘‘Yiğidim Aslanım Burada Yatıyor’’ adlı şarkısını başta Uğur Mumcu olmak üzere tüm demokrasi şehitlerine adadığını söyledi.

  Polisin yoğun güvenlik önlemleri aldığı konserin sonunda havai fişek gösterisi yapıldı.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı