Gündem Haberleri

  Her seçim öncesi parti değiştiriyor

  Ferah IŞIK/DENİZLİ, (DHA)
  18.07.2007 - 11:39 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ'nin Acıpayam İlçesi'nde her seçim dönemi öncesi parti değiştiren Belediye Başkanı Sefer Demir, şimdi de AKP'li oldu. Her saf değiştirmesinde ‘Acıpayam için istifa ettim’ açıklaması yapan Demir, son olarak DP'den kopmasına, milletvekili adaylarıyla arasındaki anlaşmazlığı gerekçe gösterdi.

  Demir, 1987 yılında ANAP'a üye oldu, 1989 yılında ANAP'tan il genel meclis üyesi, 1994 seçimlerinde aynı partiden Belediye Başkanı seçildi. Demir, 1999 seçimlerinde ikinci kez ANAP'tan Belediye Başkanı oldu. Demir, 23 Eylül 2002'de ANAP'tan istifa ederek, DYP'ye katıldı. Demir'in rozetini dönemin DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar taktı. Sefer Demir, “Acıpayam'ın sorunlarının çözümü için ANAP'tan istifa ettim” açıklaması yaptı. Başkan Demir, 28 Mart 2004 seçimlerinde bu kez de DYP'den Belediye Başkanı seçildi, 26 Haziran 2007'de de üyesi olduğu Demokrat Parti'den istifa ederek, Adalet ve Kalkınma Partisi'ne katıldı. Demir'in rozetini, 10 Temmuz'da düzenlenen Denizli mitinginde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan taktı.

  Demokrat Parti Denizli Milletvekili adaylarından Hasan Kazdağlı ve Zekeriya Er ile anlaşamadığı için partisinden istifa ettiğini söyleyen Sefer Demir, “Hasan Kazdağlı ile Zekeriya Er, Acıpayam'ı ziyaret ettiler. İlçe girişinde az sayıdaki partili kendilerini karşıladı. Bunun sorumlusu olarak beni gösterip, suçladılar. En az 1000 kişinin kendilerini karşılaması gerektiğini söylediler ve makam odamda benimle tartıştılar. Suçlamaları hazmedemeyip istifa ettim. İstifa ettikten 4 gün sonra Denizli'nin AKP'li Belediye Başkanı Nihat Zeybekci beni aradı. Bir araya gelip görüştük. Acıpayam Devlet Hastanesi ile Adliye Binası 5 yıldır yapılmayı bekliyor. Bu hizmetlerin ilçeme gelmesi için söz verdiler ve ben de Acıpayam'a gelecek hizmetleri düşünerek AKP'ye geçtim. Yerel idare bütünlüğünü sağlayıp devletin hizmetlerinden yararlanmak için parti değiştirdim” diye konuştu.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı