MALATYA HABERLERİ

Her Mahalleye Müzeyapılacak

IHA
27.02.2015 - 16:23Son Güncelleme :

HER MAHALLEYE, MAHALLE MÜZESİ YAPILACAK

IHA

Battalgazi Belediyesi tarafından “Mahalle Müzeleri” kuruluyor. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Mahalle Müzeleri ile aidiyet duygusunu mahallelerde geliştirmeyi amaçladıklarını söyledi.
Battalgazi Belediyesi tarafından her mahalleye “Mahalle Müzesi” kurulması için çalışmalar yürütülüyor. Mahalle Müzesi’nin ilki Hasırcılar Mahallesi’nde hizmete sunulacak olan Kültür Merkezi içerisinde açılacak. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, aidiyet duygusunun gelişmesi bakımında Mahalle Müzeleri’nin önemli olduğunu belirterek, şehrin mülteci bir şehir olmaması için aidiyet ve mahallelik olgusunu oluşturmak gerektiğini söyledi. Başkan Gürkan, her mahalleye Mahalle Müzesi yapmayı amaçladıklarını belirterek, “Şehirlerin belleğinin korunması noktasında öncelikle mahallelik olgusunun oluşması gerektiğine inanıyoruz. Özellikle Mart ayından sonra açacağımız her mahalledeki kültür merkezimizin bir odası mahalle müzesi olacak. Yani minyatür mahalle müzesi olacak. Mahalle müzesinde, o mahalledeki önemli şahsiyetleri muhafıza edeceğiz, mahallenin tarihçesini, mahallenin değerlerini, yerel önderlerini, bütün değerlerini sergileyeceğiz. Mahallenin belleğini muhafaza edeceğiz. Temelde mahallelik kavramını önemsiyoruz. Aidiyet ruhunu geliştireceğiz. Aidiyet duygusunu oluşturmadığınız takdirde şehirleri mülteci şehir haline getirirsiniz. Bugün var, yarın yok olmak gibi bir durumla karşı karşıya kalabiliriz. Onun için biz şehrimizi seviyoruz ve kent hafızasının oluşturulması için gereken çabayı göstereceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Her Mahalleye Müzeyapılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 16 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Her Mahalleye Müzeyapılacak haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:28
 • Guneş
  07:10
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:18
 • Yatsı
  18:48
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı