« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Her maçta grip oluyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sahada mücadele eden futbolcularıyla aynı heyecanı yaşayan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ter basınca soyunuyor. Bu yüzden de her karşılaşmadan sonra yatağa düşüyor.

G.Birliği maçı bitmişti, G.Saray soyunma odasına en son giren Fatih Terim'di. Terim, ‘‘Hepinize helal olsun sizinle iftihar ediyorum. Emeğin karşılığını aldınız. Her biriniz aslanlar gibi mücadele ettiniz. Maçtan kopmadınız. Bana ve izleyenlere tat aldırdınız’’ dedi.

Futbolcuları sahada mücadele edip terlerken Terim de kulübede yerinde duramıyor. Bunun sonucunda da her maç sonrası yatağa düşüyor. Nasıl mı? İşte Terim'in ağzından müzmin hastalığı: ‘‘Sahadaki mücadeleye ben de onlar gibi konsantre oluyorum. Onları saha içinde kan ter içinde görünce bana da kenarda ateş basıyor.

Üzerimdeki palto ağırlık yapıyor ve onu çıkarıyorum. Ardından kazağım geliyor. Bu nedenle de maç sonrası grip olup, üşütüp yatağa düşüyorum. Her maç sonrası ilaçlara sarılıyorum.’’ Ancak Terim bundan hiç şikayetçi değil. Futbolcularının mücadele hırsı ve işine saygısının kendisini mutlu ettiğini belirterek şunları söylüyor:

‘‘İşlerine saygılı, kararlı ve konsantre olmaları beni mutlu ediyor. Ben de onlarla terliyorum. Bir haftada 2 zorlu maç oynadık. Trabzon'la müthiş bir mücadele verdik, ardından çok koşan bir G.Birliği karşısına çıktık. Her saniyesi hareketli maçlardı. Ligde puan için kredimiz yok. Kazanmak elzemdi. Kaybettiğimizde çok şeyler değişeceğini biliyorduk.’’


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz